II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Achizitia de echipamente medicale in cadrul proiectului “Imbunatatirea capacitatii de gestionare a COVID-19 la Spitalul Judetean de Urgenta Slatina” SMIS 141329 Lot 1-33
Număr de referinţă: 001POIM
II.1.2)Cod CPV principal33100000 Echipamente medicale
II.1.4)Descriere succintă:
“Achizitia de echipamente medicale si echipamente de protectie in cadrul proiectului “Imbunatatirea capacitatii de gestionare a COVID-19 la Spitalul Judetean de Urgenta Slatina, SMIS 141329 Lot 1-33 “, respectiv
• LOT 1 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 2, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 3, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 4, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 5, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 6, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 7, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 8, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 9, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 10 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 11, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 12, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 13, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 14, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 15, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 16, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT17, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 18, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 19 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 20, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 21, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 22, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 23, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 24, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 25, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 26, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 27, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 28 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 29, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 30, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 31, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 32 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
• LOT 33, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Avand in vedere prevederile Directivei 18/2004 si Directivelor 2014/24/UE, respectiv 2014/25/UE, specificațiile tehnice care fac trimitere la standarde naționale sau la transpunerile unor standarde europene se vor citi „sau echivalent”.
Orice referire in documentele achizitiei care indica o anumita origine, sursa, productie, producator, un procedeu special, un standard, un normativ, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie, o licenta de fabricatie, sunt mentionate doar cu scopul de a identifica cu usurinta tipurile de produs ca si concept si nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse/servicii. Aceste specificatii vor fi considerate ca avand mentiunea de ‚sau echivalent’, iar ofertantul are obligatia de a demonstra echivalenta produselor/serviciilor ofertate cu cele solicitate, daca este cazul.
Operatorii economici, posibil ofertanti pot transmite solicitari de clarificari cu maxim 9 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor iar autoritatea contractanta are obligatia de a raspunde cu cel mult 6 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 13 262 865.18 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 33
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 33
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
LOT 25 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 25
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33100000 Echipamente medicale
50421000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical
51410000 Servicii de instalare de echipament medical
79633000 Servicii de perfecţionare a personalului
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Rezectoscop
Detaliile tehnice si cantitative se regasesc in caietul de sarcini, parte integranta a documentatiei de atribuire
LOT 5 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 5
Analizor urini (sumar si sediment)
Detaliile tehnice si cantitate se regasesc in caietul de sarcini, parte integranta a documentatiei de atribuire
LOT 8 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 8
LOT 8 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Monitoare functii vitale cu troliu transport
Detaliile tehnice si cantitative se regasesc in caietul de sarciin, parte integranta a documentatiei de atribuire.
LOT 1 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 1
Instalatie RX mobila digitala cu 1 post
LOT 3 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 3
Analizor biochimie
LOT 9 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 9
Ventilator transport
LOT 6 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 6
Autoclav cu incarcare verticala
LOT 7 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 7
Analizor electroliti(acido-bazic) si din gaze din sange
LOT 2 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 2
Ecograf portabil
LOT 4 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 4
Analizor hemograma
LOT26 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 26
LOT 26 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Criocauter
LOT 12 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 12
LOT 12 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Aspirator portabil ATI
LOT 13 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 13
Aparat de prevenire a trombozei venoase
LOT 23 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 23
Aparat anestezie
LOT 17conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 17
LOT 17 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Aparat pentru incalzirea lichidelor perfuzabile
LOT 31 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 31
Aspirator chirurgical
Aparat pentru sterilizat plosca si urinarDetaliile tehnice si cantitative se regasesc in caietul de sarcini, parte integranta a documentatiei de atribuire
LOT24 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 24
LOT 24 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Videocolposcop
LOT 29 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 29
LOT 29 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Masa operatie
LOT 19 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 19
Sistem videoendoscopic urologie
LOT 18 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 18
Lavoar cu celula fotoelectrica
LOT 27 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 27
Electrocauter monopolar/bipolar
LOT 15 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 15
Seringa automata
LOT 16 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 16
LOT 16 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Infuzomat
LOT 11 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 11
LOT11 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Aparat ventilatie mecanica
LOT28 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 28
LOT 28 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Linie laparoscopie
LOT 14 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 14
LOT 14 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Aparat incalzire pacient
LOT 10 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 10
LOT 10 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Aparat pentru vizualizarea venelor
LOT 21 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 21
Trusa de resuscitare cu butelie de oxigen
LOT 30 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 30
Aparat pentru sterilizat plosca si urinar
LOT20 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 20
LOT 20 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Trusa obstretica ginecologie
LOT22 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 22
LOT 22 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe :
Trusa de videoendoscopie digestiva cu accesorii (videogastrodcop, videocolonoscop, accesorii pentru endoscopie digestiva, accesorii pentru ERPCP, masina automata pentru spalat si dezinfectat endoscoape, suport inregistrare
LOT 32 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 32
Aspirator portabil pentru secretii
LOT 33 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Lot nr.: 33
Oscilotom