Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Toimitilaturvallisuuden asiantuntijapalvelut 2022–2026 (DPS)
Referenznummer der Bekanntmachung: HANSEL DPS 00632
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79417000 Sicherheitsberatung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän (jäljempänä myös ”DPS”) kohteena on toimitilaturvallisuuteen liittyvät asiantuntijapalvelut Hansel Oy:n asiakkaille. DPS:n kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä "Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde ja ehdot".
Toimitilaturvallisuuteen liittyviksi järjestelmiksi katsotaan tässä yhteydessä erityisesti kameravalvonta-, rikosilmoitin- ja kulunvalvontajärjestelmät, mutta niitä voivat olla myös mm. paloilmoitin-, äänievakuointi-, lukitus-, äänievakuointi-, ryöstöilmaisu- ja henkilöturvajärjestelmät sekä erilaiset rakenteelliset suojaukset.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ks. kohta II.1.4) Lyhyt kuvaus.
DPS:n keston aikana kaikki kiinnostuneet ehdokkaat voivat tehdä siihen osallistumishakemuksen.
DPS on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitettuun päivään asti, ellei sitä keskeytetä tai muuteta DPS:n voimassaollessa.
Hansel Oy:n asiakkaat toteuttavat hankinnat DPS:ään hyväksyttyjen ehdokkaiden kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla, jotka voivat ajoittua DPS:n koko hankintavaiheen ajalle. DPS:n hankintavaihe alkaa perustamisvaiheen jälkeen 15.6.2022 ja päättyy DPS:n voimassaoloajan päättyessä.
Hankintasopimukset voivat olla voimassa enintään viisi (5) vuotta, kuitenkin siten, että kaikki hankintasopimukset päättyvät viimeistään 14.6.2027.