Aufgrund eines technischen Fehlers werden die URLs in den elektronischen Formularen nicht korrekt angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Vorerst empfehlen wir Ihnen, das Komma oder andere Sonderzeichen, die fälschlicherweise am Ende der URL erscheinen, zu löschen. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeiten.
Lieferungen - 270684-2021
Griechenland-Argos: Brennstoffe
2021/S 103-270684
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών του Δήμου Άργους - Μυκηνών και των νομικών προσώπων του.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09100000 Brennstoffe
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια υγρών καυσίμων και λιπαντικών, για την κίνηση και λειτουργία των οχημάτων, μεταφορικών μέσων, μηχανημάτων έργων, μηχανημάτων (γεννήτριες, κοπτικά κ.λπ.), και πετρέλαιο θέρμανσης για τις ανάγκες του Δήμου Άργους - Μυκηνών και των νομικών προσώπων του.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 791 594.10 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ομάδα Α: Καύσιμα κίνησης.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
09134100 Dieselöl
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Α/Α - Περιγραφή είδους - Μον. μέτρ. - Ποσότητα - Τιμή μονάδος - Κόστος δαπάνης:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια υγρών καυσίμων, για την κίνηση και λειτουργία των οχημάτων, μεταφορικών μέσων, μηχανημάτων έργων, μηχανημάτων (γεννήτριες, κοπτικά κ.λπ.), για τις ανάγκες του Δήμου Άργους - Μυκηνών και των νομικών προσώπων του, σύμφωνα με τον συνημμένο πίνακα:
Ομάδα Α: Καύσιμα κίνησης:
1) πετρέλαιο κίνησης λίτρα 386.000 1,016 392.176,00
2) βενζίνη αμόλυβδη λίτρα 38.600 1,250 48.250,00
Σύνολο ομάδας Α: 440.426,00
Ομάδα Β: Καύσιμα θέρμανσης.
Los-Nr.: 2
09135100 Heizöl
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια πετρελαίου θέρμανσης, για τις ανάγκες του Δήμου Άργους - Μυκηνών και των νομικών προσώπων του, σύμφωνα με τον συνημμένο πίνακα:
3) πετρέλαιο θέρμανσης λίτρα 50.000 0,766 38.300,00
Πετρέλαιο θέρμανσης Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Δήμου Άργους - Μυκηνών: λίτρα 50.000 0,766 38.300,00
Πετρέλαιο θέρμανσης Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Δήμου Άργους - Μυκηνών: λίτρα 35.000 0,766 26.810,00
Σύνολο ομάδας Β: 103.410,00
Ομάδα Γ: Λιπαντικά.
Los-Nr.: 3
09211000 Schmieröle und Schmierstoffe
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια λιπαντικών, για την κίνηση και λειτουργία των οχημάτων, μεταφορικών μέσων, μηχανημάτων έργων, μηχανημάτων (γεννήτριες, κοπτικά κ.λπ.), για τις ανάγκες του Δήμου Άργους - Μυκηνών και των νομικών προσώπων του, σύμφωνα με τον συνημμένο πίνακα:
Ομάδα Γ: Λιπαντικά:
4 λιπαντικό πετρελαιοκινητήρων SAE 10W/40 λίτρα 2.000 9,55 19.100,00
5 λιπαντικό πετρελαιοκινητήρων SAE 15W/40 λίτρα 3.000 7,45 22.350,00
6 Λιπαντικό πετρελαιοκινητήρων SAE 20W/50 λίτρα 1.000 7,45 7.450,00
7 Λιπαντικό πετρελαιοκινητήρων S3 SAE 30 λίτρα 300 4,50 1.350,00
8 Λιπαντικό βενζινοκινητήρων SAE 5W/40 λίτρα 500 9,70 4.850,00
9 Λιπαντικό βενζινοκινητήρων SAE 10W/40 λίτρα 700 9,50 6.650,00
10 Λιπαντικό τετράχρονων κινητήρων SAE 10W/40 λίτρα 200 9,70 1.940,00
11 Λιπαντικό αλυσίδας αλυσοπρίονων οικολογικό λίτρα 500 7,60 3.800,00
12 Υγρό για αυτόματα κιβώτια ταχυτήτων ATF λίτρα 1.000 8,05 8.050,00
13 Λάδι υδραυλικού τύπου ISO 46 λίτρα 5.000 5,35 26.750,00
14 Λάδι υδραυλικού τύπου ISO 68 λίτρα 5.000 5,35 26.750,00
15 Γράσο λιθίου γενικής χρήσης kg 300 9,90 2.970,00
16 Λιπαντικό δίχρονων κινητήρων λίτρα 300 6,45 1.935,00
17 Βαλβολίνη SAE 75W/90 λίτρα 300 7,45 2.235,00
18 Βαλβολίνη SAE 80W/90 λίτρα 500 7,45 3.725,00
19 Βαλβολίνη SAE 80W λίτρα 500 6,45 3.225,00
20 Βαλβολίνη LSD SAE 90 λίτρα 500 7,45 3.725,00
21 Βαλβολίνη SAE 90 λίτρα 2.000 6,45 12.900,00
22 Αντιψυκτικό - αντιθερμικό υγρό αδιάλυτο λίτρα 1.000 8,30 8.300,00
23 Αντιψυκτικό - αντιθερμικό υγρό έτοιμο για χρήση λίτρα 1.000 2,70 2.700,00
24 Υγρά φρένων αρίστης ποιότητας λίτρα 400 6,40 2.560,00
25 Ειδικό υδραυλικό υγρό LHM PLUS λίτρα 200 7,60 1.520,00
26 Απιονισμένο νερό λίτρα 500 0,50 250,00
27 Ηλεκτρολύτης ψυκτικών συστημάτων οχημάτων λίτρα 50 7,60 380,00
28 Υγρό AdBlue 32,5 % ISO 22241 λίτρα 300 1,10 330,00
Σύνολο ομάδας Γ: 175.795,00