Opis przedmiotu zamówienia
Koszenie poboczy oraz zieleńców w ciągu dróg administrowanej przez RDW: Jarosław, Jasło, Lubaczów, Łańcut, Mielec, Rymanów , Stalowa Wola, Ustrzyki Dolne
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera SOPZ przedmiar oraz formularz cenowy, stanowiące Załączniki do SWZ.
Sposób realizacji zamówienia
Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności:
- Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia
- projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego
- Formularzem Cenowym
- Przedmiarem
- Harmonogramem
lub innym stosownym dokumentem.
Realizacja obowiązków wynikających z Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Zgodnie z art. 68 ust. 3 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U.2021.110 t.j. z dnia 2021.01.18) Zamawiający od dnia 1 stycznia 2022 r. wykonuje, zleca lub powierza wykonywanie zadań publicznych, podmiotom, których łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdównapędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania będzie wynosił co najmniej 10%
W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania się do wymagań wynikających z przepisów w/w ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie użytkowanych pojazdów przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia w sposób zgodny z art. 68 ust. 3 ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Zastosowanie mają zwłaszcza:
art. 35 ust. 2 pkt 1 ,art. 36 a, art. 68 ust. 3 , art. 76 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych
art. 14 ust.1 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa
art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym
Udział pojazdów, o którym mowa w art. 34-36, art. 68 i art. 68a ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oblicza się, stosując zasadę, zgodnie z którą wielkość tego udziału poniżej 0,5 zaokrągla się w dół, a wielkość tego udziału 0,5 i powyżej zaokrągla się w górę.
Obowiązki Wykonawcy w zakresie dostosowania się do wymagań wynikających z przepisów w/w ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych wskazane są również w Formularzu Ofertowym, Instrukcji dla Wykonawców pkt 21 i projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Równoważność
Tam, gdzie w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z SWZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
Każdemu odwołaniu do norm krajowych przywołanych w niniejszej SWZ wraz z załącznikami towarzyszy zwrot: „lub równoważne”.
Nazwy własne użyte w opisie przedmiotu zamówienia, określające typ produktu lub producenta, zostały podane przykładowo w celu określenia minimalnych oczekiwanych parametrów jakościowych funkcjonalnych i użytkowych produktu. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów jakościowych , użytkowych i funkcjonalnych, które muszą być na poziomie nie niższym od wskazanych przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą jego szczegółowy opis/specyfikację, z których w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego powinno wynikać, że oferowany produkt ma nie gorsze parametry jakościowe, funkcjonalne oraz użytkowe, niż określony przez Zamawiającego.