Dienstleistungen - 271503-2022
Rumänien-București: Gelegenheitsflugverkehr
2022/S 098-271503
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de transport aerian ocazional intern si international de pasageri
Referenznummer der Bekanntmachung: 22084517_2021_PAAPD1311764
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
60420000 Gelegenheitsflugverkehr
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectivul principal îl reprezintă achiziționarea de servicii de transport aerian intern si international.
Acordul cadru ce va fi încheiat ca urmare a atribuirii prezentei achiziții având ca obiect “Servicii de transport aerian de pasageri ocazional intern si internațional”, pe o perioadade 24 luni, este necesar în vederea asigurării serviciilor de transport aerian intern şi internaţional de pasageri, pentru realizarea misiunilor specifice autoritatii contractante, participarea personalului la activitati de relatii internationale, la nivelul instituţiilor europene, la cursuri de formare profesională, schimburi de experiență etc. si se v-a incheia cu toti ofertantii declarati admisi. 1. Contractele subsecvente vor fi atribuite prin reluarea competiţiei între operatorii economici semnatari ai acordului cadru conform art. 110 din H.G. 395/2016, iar elementele care vor face obiectul reluării competiţiei vor fi: preţul pentru serviciile de transport aerian solicitate, pentru destinatiile prevazute in caietul de sarcini si eventual altele noi, in funcţie de necesităţile achizitorului. 1. Acordul cadru se va încheia cu un numar preconizat de 3 operatori economici, numarul maxim fiind toti ofertantii declarati admisi. Autoritatea contractanta va incheia acordul cadru cu toti operatorii economici participanti care depun oferte admisibile.
Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: Frecvenţa contractelor subsecvente ce urmează a fi atribuite este aproximativ bilunară sau ori de cate ori apare necesitatea indeplinirii unor misiuni specifice ale autoritatii contractante.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului-cadru este de 80.916,40 lei fara tva pentru lot 1, 349.800,00 lei fara tva pentru lot 2, 139.920,00 lei fara tva pentru lot 3, 46.640,00 lei fara tva pentru lot 4, 15.000,00 lei fara tva pentru lot 5.
Cantitatea estimativă minimă a acordului-cadru este de 1247 bilete, respectiv:
662 bilete pentru Lotul nr. 1;
320 bilete pentru Lotul nr. 2;
185 bilete pentru Lotul nr. 3;
20 bilete pentru Lotul nr. 4;
60 bilete pentru Lotul nr. 5;
Cantitatea estimativă maximă a acordului-cadru este 2158 bilete, respectiv:
1120 bilete pentru Lotul nr.1;
640 bilete pentru Lotul nr. 2;
243 bilete pentru Lotul nr. 3;
30 bilete pentru Lotul nr. 4;
125 bilete pentru Lotul nr. 5;
Cantitatea estimativă care ar putea face obiectul unei singure comenzi ferme, respectiv a unui singur contract subsecvent este:
Minim 1 bilet – maxim 20 pentru Lotul nr. 1;
Minim 1 bilet – maxim 50 pentru Lotul nr. 2;
Minim 1 bilet – maxim 20 pentru Lotul nr. 3;
Minim 1 bilet – maxim 10 pentru Lotul nr. 4;
Minim 1 bilet – maxim 10 pentru Lotul nr. 5;
Valoarea estimativă a celui mai mare contract subsecvent:
80.916,40 lei fără TVA pentru Lotul nr. 1;
349.800,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 2;
139.920,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 3;
46.640,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 4;
15.000,00 lei fără TVA pentru Lotul nr. 5;
Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până la 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor astfel încât autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de transport aerian intern
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Asigurarea serviciilor de transport aerian de pasageri (rezervarea si emiterea de bilete pentru destinatiile interne prevazute in Caietul de sarcini)
Cantitate minima 60 bilete
cantitate maxima 125 bilete
Servicii de transport aerian international destinate activitatilor de audiere în vederea identificării cetăţenilor străini aflaţi în centrele de cazare, ce provin din ţări care nu au reprezentanţe diplomatice pe teritoriul României
Los-Nr.: 4
Asigurarea serviciilor de transport aerian de pasageri (rezervarea si emiterea de bilete pentru destinatiile activitatilor de audiere în vederea identificării cetăţenilor străini aflaţi în centrele de cazare, ce provin din ţări care nu au reprezentanţe diplomatice pe teritoriul României prevazute in Caietul de sarcini)
Cantitate minima 20 bilete
cantitate maxima 30 bilete
Servicii de transport aerian international destinate activitatilor de relatii internationale
Los-Nr.: 1
Asigurarea serviciilor de transport aerian de pasageri (rezervarea si emiterea de bilete pentru destinatiile internationale prevazute in Caietul de sarcini)
Cantitate minima 662 bilete
cantitate maxima 1120
Servicii de transport aerian international destinate activitatilor de returnare
Los-Nr.: 2
Asigurarea serviciilor de transport aerian de pasageri (rezervarea si emiterea de bilete pentru destinatiile internationale destinate activitatilor de returnare prevazute in Caietul de sarcini)
Cantitate minima 320 bilete
cantitate maxima 640 bilete
Servicii de transport aerian international destinate activitatilor de transfer straini conform procedura DUBLIN
Los-Nr.: 3
Asigurarea serviciilor de transport aerian de pasageri (rezervarea si emiterea de bilete pentru destinatiile internationale specifice activitatilor de transfer straini conform procedura DUBLIN, prevazute in Caietul de sarcini)
Cantitate minima 185 bilete
cantitate maxima 243 bilete