Dienstleistungen - 271760-2022
Schweden-Östersund: Personaleinstellung
2022/S 098-271760
Berichtigung
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Dienstleistungen
(Supplement zum Amtsblatt der Europäischen Union, 2022/S 084-225783)
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Rekryteringstjänster Almi Företagspartner AB
Referenznummer der Bekanntmachung: UH-2022-11
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79600000 Personaleinstellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Almi önskar ett tätt samarbete med leverantörer för rekryteringstjänster som kan matcha oss med sina idéer och som ser detta som ett högt prioriterat uppdrag.
Hela Almi koncernen ska ha rätt att nyttja antagna leverantörer genom avrop från avtalen.
Upphandlingen omfattar rekryteringstjänster inom tre (3) anbudsområden,
- Östersund Almi Företagspartner AB
- Stockholm Almi Företagspartner AB
- Hela koncernen Almi Företagspartner AB (Executive Search)
Sista anbudsdag är 2022-05-25
Uppskattningsvis kommer Almi att rekrytera ca 30 tjänster per år. Avtalstiden är tre (3) år med möjlighet för Almi till förlängning med ytterligare ett (1) år.
Den totala volymen för samtliga områden i kronor per år uppskattas till 3 500 tkr.
Välkommen med er ansökan!
271760-2022 - ÄndringSverige-Östersund: Rekryteringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: UH-2022-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning