Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Asiantuntijapalvelut - Yrityksen digitalous -hanke
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on IT-konsultoinnin asiantuntijapalvelut tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan tarkemmin sopimuskauden aikana.
Hankintasopimus tulee voimaan kaikkien sopijapuolten allekirjoitettua sopimuksen. Sopimuskausi päättyy 31.12.2024.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö (Tilaajat: Verohallinto, Patentti- ja Rekisterihallitus ja Valtiokonttori) pyysi tarjoustanne IT-konsultoinnin asiantuntijapalveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on: 3000-3800 henkilötyöpäivää (htp) sopimuskaudella.