Meddelande för ändringar eller ytterligare uppgifter
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Fast Distributionsutrustning för Dialys och Vattenreningssystem
Referensnummer: DS 2021-1413
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod51514110 Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
II.1.4)Kort beskrivning:
Danderyds sjukhus AB bjuder in leverantörer att inkomma med anbud i upphandling avseende en fast distributionsutrustning för dialys och vattenreningssystem (HD/HDF/HF) och tillhörande tjänster till Roslagsdialysen, Danderyds sjukhus AB.