Lieferungen - 310393-2023
Rumänien-Arad: Polizeiuniformen
2023/S 101-310393
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de furnizare de Uniforme si echipament
Referenznummer der Bekanntmachung: 3519925/2023/24
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
35811200 Polizeiuniformen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru de furnizare de Uniforme si echipament , conform cerinţelor de sarcini şi a anexei la acesta. Valoarea estimata a acordului cadru este între 2.103.529,41 lei şi între 860.302,52 fără TVA. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3 ( 11 zile) cu 18 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu prev. art. 160 şi 161 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare
Licitatie deschisa, cu incheierea unui acord cadru pe patru ani. Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de minim doua contracte subsecvente pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate
Valoarea maxima a contractului subsecvent este de 1.004,033,61 lei fara TVA si valoarea minima estimata a contractului subsecvent este de 29.579,83 lei fara TVA.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 103 529.41 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord-cadru de furnizare de Uniforme si echipament, conform cerinţelor caietului de sarcini şi a anexei la acesta.
Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3 ( 18 zile) cu 11zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu prev. art. 160 şi 161 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare
Licitatie deschisa, cu incheierea unui acord cadru pe patru ani. Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de minim 2 contracte subsecvent pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate.