Dienstleistungen - 310545-2023
Polen-Danzig: Gebäudereinigung
2023/S 101-310545
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sprzątanie i utrzymanie czystości wewnątrz obiektów oraz całoroczne utrzymanie terenów zielonych i utwardzonych w Oddziale ZUS w Gdańsku i podległych terenowych jednostkach organizacyjnych
Referenznummer der Bekanntmachung: 100000/271/5/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90911200 Gebäudereinigung
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Wymagania ogólne dotyczące zakresu sprzątania: 1. Utrzymanie w czystości wszystkich pomieszczeń biurowych, pomieszczeń ogólnodostępnych, sal konferencyjno-szkoleniowych, ciągów komunikacyjnych oraz pomieszczeń innych niż biurowe, a będących w infrastrukturze Zamawiającego. 2. Utrzymanie w czystości mat wejściowych w okresach wiosenno-letnim (od kwietnia do października włącznie) i jesienno-zimowym (od listopada do marca włącznie) na wejściu budynku. 3. Zapewnienie ciągłego dostępu do serwisu sprzątającego w godzinach pracy Oddziału. 4. Codzienne i bieżące utrzymanie w czystości pomieszczeń sanitarnych, tj. mycie luster, mycie umywalek, kabin prysznicowych, bidetów, wanien, muszli klozetowych, pisuarów, zalewanie podłogowych kratek ściekowych. Mycie baterii, podłóg i wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu. Monitorowanie zużycia i bieżące uzupełnianie wyposażenia tych pomieszczeń tj. środków myjących, ręczników papierowych, papieru toaletowego, odświeżaczy powietrza. Wykonawca jest zobowiązany co najmniej trzy razy dziennie sprawdzać stan tych pomieszczeń. 5. Bieżąca dezynfekcja urządzeń sanitarnych. 6. Utrzymanie w czystości platform dla osób niepełnosprawnych, wind osobowych i towarowych. 7. Utrzymanie w czystości i bieżąca dezynfekcja gabinetów lekarskich. 8. Utrzymanie w czystości pomieszczeń socjalnych oraz aneksów kuchennych, w tym monitorowanie zużycia i bieżące zapewnienie płynu do zmywania naczyń, gąbek do mycia naczyń oraz środków do mycia rąk, ręczników papierowych. 9. Mycie, odmrażanie i odkażanie lodówek, mycie kuchenek mikrofalowych i elektrycznych, odkamienianie czajników. 10. Utrzymanie w czystości pomieszczeń ze strefą ograniczonego dostępu oraz pomieszczeń wymagających szczególnej ochrony. 11. Bieżące utrzymanie w czystości toalet. 12. Zapewnienie i bieżąca wymiana jednorazowych podkładów do przewijaków dziecięcych. 13. Bieżące utrzymanie w czystości wejść do budynku, holu głównego, recepcji, portierni oraz sal obsługi Klientów, tj. bieżące mycie posadzek oraz usuwanie, nie rzadziej niż trzy razy dziennie błota, śniegu i piasku naniesionego do budynku; posadzki od razu po umyciu należy wytrzeć do sucha. 14. Pobieranie z magazynu, powlekanie i rozkładanie pościeli i ręczników w pokojach noclegowych oraz przygotowanie przeliczonej i posegregowanej brudnej pościeli, ręczników do przekazania do pralni. 15. Zbieranie, przyjmowanie, wydawanie oraz sprawdzanie ilości fartuchów, itp. przekazywanych i przyjmowanych od firmy zewnętrznej świadczącej usługi pralnicze na rzecz Oddziału w Gdańsku. 16. Przekazywanie rzeczy pozostawionych w pokojach noclegowych przez gości do wyznaczonego pracownika Zamawiającego. 17. Zgłaszanie pracownikowi Zamawiającego wszelkich uwag o awariach i usterkach wymagających napraw, oraz innych stwierdzonych nieprawidłowości (awariach instalacji, przepalonych żarówki, wyrwanych gniazdkach, brakach w wyposażeniu pokoi noclegowych, uszkodzonej pościeli, itp.) 18. Regularne sprawdzanie stanu dozowników, podajników na papier toaletowy i ręczników papierowych. 19. Utrzymanie w czystości pomieszczeń gospodarczych, technicznych i warsztatowych. 20. Utrzymanie w czystości magazynów i depozytów. 21. Utrzymanie w czystości pomieszczeń na odpady. 22. Utrzymanie w czystości garaży. 23. Utrzymanie w czystości wiat śmietnikowych. 24. Czyszczenie i pranie wykładzin dywanowych, mebli tapicerowanych i nietapicerowanych. 25. Utrzymanie w czystości wszelkich szklanych elementów, przeszkleń oraz gablot szklanych. 26. Utrzymanie w czystości poręczy, klamek i drzwi. 27. Mycie i czyszczenie okien wraz z parapetami wewnętrznymi, zewnętrznymi i żaluzjami oraz powierzchni szklanych w budynku (elewacja). 28. Mycie opraw oświetleniowych i grzejników. 29. Mycie tablic z oznaczeniami, napisami, informacjami oraz czyszczenie logo ZUS. oraz inne zawarte w opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do Umowy.