Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tietoturvatestauspalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: Ref. no 54/206/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on tietojärjestelmien tietoturvatestaukset ja arvioinnit sekä laajemmat Red team testaukset.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tietoturvatestaukset sisältävät tietojärjestelmien penetraatiotestausta, järjestelmien tietoturva-arviointia sekä laajempaa VTT:hen kohdistuvaa Red Team testausta. Tarjouskilpailun tavoitteena on löytää kaksi sopimuskumppania tietoturvatestausten toteuttamiseen, jolla varmistetaan testauspalveluiden saatavuus tarvittaessa.
Type of the contracting authority Body governed by public law
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reference number: Ref. no 54/206/2022
II.1.2.
Main CPV code 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4.
Short description
II.1.6.
Information about lots This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s) 73000000 Research and development services and related consultancy services
II.2.4.
Description of the procurement