Lieferungen - 314332-2023
Rumänien-București: Dichtungen
2023/S 101-314332
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Materiale mecanice
Referenznummer der Bekanntmachung: 10874881/2022/334.07
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34312500 Dichtungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitia are ca obiect materiale mecanice, constituite în 6 loturi, necesare pentru activitatile de intretinere preventiva si corectiva ale sistemelor mecanice de la CNE Cernavodă, precum si pentru implementarea modificarilor de proiect aprobate, prin incheierea unor acorduri cadru cu o durata de 24 luni.
Se vor achiziţiona următoarele categorii de produse, astfel:
Lot 1: Materiale diverse
Lot 2: Adezivi si etansanti
Lot 3: Placi, garnituri si inele de etansare
Lot 4: Tevi, fitinguri si accesorii teava
Lot 5: Table, profile si bare
Lot 6: Dispozitive si componente de asamblare
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Table, profile si bare
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
44330000 Stangen, Stäbe, Draht und Profile für den Einsatz im Bau
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Lista generica/exemplificativa de produse (categorie de produse) este inclusa în Anexa 5 la Caietul de Sarcini CS CA# CR 37842, Rev.00. Conform precizărilor din Caietul de sarcini, in perioada de valabilitate a acordului - cadru, în functie de necesităţile obiective, concrete, ale entitatii contractante, vor putea fi achizitionate şi alte produse din aceeaşi categorie, care nu sunt incluse în Anexa 5 la Caietul de Sarcini.
Lista de Produse, cantitatile si termenele de livrare, precum si orice alte cerinte/informatii necesare privind Produsele care vor face obiectul fiecarui contract subsecvent, vor fi comunicate de către Entitatea contractanta Promitenţilor Furnizori cu ocazia initierii procesului de reluare a competitiei.
Pentru produsele echivalente ofertate în cadrul procesului de reluare a competiţiei, operatorii economici semnatari ai acordurilor cadru vor demostra în ofertă, prin mijloace adecvate, că soluţia propusă îndeplineşte într-un mod echivalent cerinţele solicitate de entitatea contractantă sau vor include în propunerea tehnică informaţii complete care să permită entităţii contractante evaluarea comparativă cu produsul solicitat, din punct de vedere funcţional, dimensional şi al caracteristicilor tehnice.
Tevi, fitinguri si accesorii teava
Los-Nr.: 4
44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
Lista generica/exemplificativa de produse (categorie de produse) este inclusa în Anexa 4 la Caietul de Sarcini CS CA# CR 37842, Rev.00. Conform precizărilor din Caietul de sarcini, in perioada de valabilitate a acordului - cadru, în functie de necesităţile obiective, concrete, ale entitatii contractante, vor putea fi achizitionate şi alte produse din aceeaşi categorie, care nu sunt incluse în Anexa 4 la Caietul de Sarcini.
Placi, garnituri si inele de etansare
Los-Nr.: 3
Lista generica/exemplificativa de produse (categorie de produse) este inclusa în Anexa 3 la Caietul de Sarcini CS CA# CR 37842, Rev.00. Conform precizărilor din Caietul de sarcini, in perioada de valabilitate a acordului - cadru, în functie de necesităţile obiective, concrete, ale entitatii contractante, vor putea fi achizitionate şi alte produse din aceeaşi categorie, care nu sunt incluse în Anexa 3 la Caietul de Sarcini.
Materiale diverse
Los-Nr.: 1
19500000 Gummi- und Plastikstoffe
Lista generica/exemplificativa de produse (categorie de produse) este inclusa în Anexa 1 la Caietul de Sarcini CS CA# CR 37842, Rev.00. Conform precizărilor din Caietul de sarcini, in perioada de valabilitate a acordului - cadru, în functie de necesităţile obiective, concrete, ale entitatii contractante, vor putea fi achizitionate şi alte produse din aceeaşi categorie, care nu sunt incluse în Anexa 1 la Caietul de Sarcini.
Adezivi si etansanti
Los-Nr.: 2
24911200 Kleber
Lista generica/exemplificativa de produse (categorie de produse) este inclusa în Anexa 2 la Caietul de Sarcini CS CA# CR 37842, Rev.00. Conform precizărilor din Caietul de sarcini, in perioada de valabilitate a acordului - cadru, în functie de necesităţile obiective, concrete, ale entitatii contractante, vor putea fi achizitionate şi alte produse din aceeaşi categorie, care nu sunt incluse în Anexa 2 la Caietul de Sarcini.
Dispozitive si componente de asamblare
Los-Nr.: 6
44530000 Verbindungselemente
Lista generica/exemplificativa de produse (categorie de produse) este inclusa în Anexa 6 la Caietul de Sarcini CS CA# CR 37842, Rev.00. Conform precizărilor din Caietul de sarcini, in perioada de valabilitate a acordului - cadru, în functie de necesităţile obiective, concrete, ale entitatii contractante, vor putea fi achizitionate şi alte produse din aceeaşi categorie, care nu sunt incluse în Anexa 6 la Caietul de Sarcini.