Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz do 30.06.2024r.
Referenznummer der Bekanntmachung: RT.271.68.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90513100 Hausmüllbeseitigung
90533000 Verwaltung von Müllhalden
90511200 Einsammeln von Hausmüll
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na realizacji zadania pod nazwą: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz”2. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy i Miasta Lubomierz i ich zagospodarowanie do 30.06.2024r. Odpady będą odbierane z terenu gminy Lubomierz która liczy obecnie ok. 6000 mieszkańców, którzy mieszkają stale i czasowo na terenie miasta i wsi. Gmina Lubomierz obejmuje 13 następujących sołectw: Chmieleń, Golejów, Janice, Maciejowiec, Milęcice, Oleszna Podgórska, Pasiecznik + Zalesie, Pławna Dolna, Pławna Górna, Pokrzywnik, Popielówek, Radoniów, Wojciechów. Uwaga : W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i liczby obsługiwanych mieszkańców , nieruchomości. Zmiany te nie będą wpływały na zmianę wartości jednostkowych wymienionych w formularzu cenowym 3. Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Lubomierz, obejmuje: 1) selektywne odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy i miasta Lubomierz – stanowiącym zał. nr 13a do SWZ) następujących frakcji odpadów: a) zmieszanych, niesegregowane odpady komunalne w tym odpady pozostałe po segregowaniu przez mieszkańca . b) papieru, c) metali i tworzyw sztucznych, d) szkła, e) odpadów ulegających biodegradacji, Uwaga: W związku z zadeklarowanym posiadaniem kompostowników w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta Lubomierz i gminy Wykonawca nie będzie prowadził odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji zgodnie z częstotliwością określoną w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz (zał. nr 13a do SIWZ). W przypadku braku deklaracji o posiadaniu kompostowników odpady będą odbierane po uzgodnieniu telefonicznym. 2) odbiór ww. odpadów komunalnych z odpowiednich pojemników na odpady komunalne, o pojemności określonej w obowiązującym Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Lubomierz, zgodnie z częstotliwością określoną w załączonym harmonogramie, 3) zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych. 4) organizację i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, zwanego dalej PSZOK. Przewidywana ilość wytworzonych odpadów komunalnych, którą trzeba będzie odebrać i zagospodarować – ok. 1400 Mg/ 12 miesięcy 1. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącymi odpowiednio Załącznik nr 2 oraz Załącznik nr 3 do SWZ.