Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: TFN/2020:2759
II.1.2)CPV-Code Hauptteil48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen avser ett på marknaden befintligt system, som ska tillhandahållas i driftsformen lokal drift.
Upphandlingen avser ett objektbaserat originalarkiv med samarbetsyta. Systemet ska vara anpassat för teknisk dokumentation (ritnings- och modellfiler) samt för annan teknisk förvaltningsinformation och ha funktionalitet för versions- och revisionshantering samt stödja våra arbetsflöden.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
48300000 Softwarepaket für Dokumentenerstellung, Zeichnen, Bildverarbeitung, Terminplanung und Produktivität
48320000 Zeichen- und Bildverarbeitungssoftwarepaket
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
316831-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Originalarkiv
Referensnummer: TFN/2020:2759
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen