Lieferungen - 317164-2023
Polen-Susz: Feuerwehrfahrzeuge
2023/S 101-317164
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Zakup specjalistycznego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w Suszu oraz motopompy dla OSP w Redakach
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP.271.5.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34144210 Feuerwehrfahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla OSP Susz, zwany dalej „samochodem” oraz motopompy szlamowej dla OSP Redaki. 2. Zamawiający wymaga, aby samochód był fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2023 roku, sprawny technicznie, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, kompletny, spełniający minimalne wymagania określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
34113000 Fahrzeuge mit Allradantrieb
35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla OSP Susz, zwany dalej „samochodem” oraz motopompy szlamowej dla OSP Redaki. 2. Zamawiający wymaga, aby samochód był fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2023 roku, sprawny technicznie, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, kompletny, spełniający minimalne wymagania określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, w szczególności przepisów:a) ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U z 2022 r., poz. 988 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2022 z późn. zm.), c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143, poz. 1002 ze zm. ), d) rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej ( Dz. U. z 2019 r., poz 594), e) norm: PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2. ( lub równoważnych).3. Odbiór przedmiotu zamówienia przed przedstawicieli Zamawiającego nastąpi w siedzibie Wykonawcy. Wykonawca, z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem, jest zobowiązany pisemnie zawiadomić Zamawiającego, o gotowości przedmiotu zamówienia do odbioru. 4. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji, na dostarczony samochód ratowniczo-gaśniczy, na okres: - minimum 24 miesięcy na podwozie, - minimum 24 miesięcy na zabudowę, - minimum 24 miesięcy na wyposażenie. 5. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru pojazdu. 6. W sytuacji, gdy gwarancja udzielona przez producenta jest dłuższa od gwarancji udzielonej przez Wykonawcę, obowiązuje gwarancja producenta. 7. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego, niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. 8. Motopompa szlamowa – średnica pompowanych zanieczyszczeń min. 30mm, silnik benzynowy, rozruch automatyczny lub ręczny, wysokość podnoszenia 21m, wydajność pompy min. 2000 l/min, wąż ssawny w komplecie o dł. min. 6m, nasada ssawna zakończona typowym złączem kłowym na wąż 75 lub 110, nasada tłoczna zakończona typowym złączem kłowym na wąż 75 lub 110, w komplecie smok ssawny prosty – metalowy oraz smok ssawny skośny – metalowy, w komplecie 6 węży tłocznych W75. Na przykład model PH 2400 lub równoważny 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opis minimalnych parametrów technicznych i minimalnego wyposażenia zawiera załącznik nr 1 do niniejszej SWZ - Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ).