Lieferungen - 317312-2023
Polen-Stopnica: Solarenergie
2023/S 101-317312
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Gmina Stopnica Obszarem Zielonej Energii - montaż ogniw fotowoltaicznych na nieruchomościach mieszkańców"
Referenznummer der Bekanntmachung: Or.271.2.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09330000 Solarenergie
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i prac mających na celu realizację inwestycji
polegającej na dostawie, montażu i uruchomieniu ogniw fotowoltaicznych na nieruchomościach mieszkańców
Gminy Stopnica.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w programie funkcjonalno - użytkowym, który stanowi
załącznik nr 6 do SWZ.
Przedsięwzięcie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Projekt realizowany jest w ramach: Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
09332000 Sonnenenergieanlage
31155000 Wechselrichter
31712331 Photovoltaische Zellen
45000000 Bauarbeiten
45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
45315700 Installation von Schaltanlagen
45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen
45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
71220000 Architekturentwurf
71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
72212321 Entwicklung von Software für die rechnergestützte Konstruktion (CAD)
72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i prac mających na celu realizację
inwestycji polegającej na dostawie, montażu i uruchomieniu ogniw fotowoltaicznych
na nieruchomościach mieszkańców Gminy Stopnica.
Zakres zamówienia obejmuje:
− opracowanie projektów wykonawczych oraz wniosków materiałowych;
− montaż paneli;
− montaż inwertera;
− montaż rozdzielnic AC i DC;
− instalacja prądu stałego DC;
− instalacja prądu zmiennego AC;
− zabezpieczenie przeciwporażeniowe, przepięciowe;
− instalacja uziemień i połączeń wyrównawczych;
− wykonanie prób, badań i rozruchów instalacji fotowoltaicznej;
− przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji instalacji fotowoltaicznej wraz z
opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom;
− podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej wraz ze zgłoszeniem przyłączenia instalacji do sieci
dystrybucyjnej PGE Dystrybucja S.A. na podstawie wytycznych dostępne na stronie zakładu;
− inne elementy ujęte w załącznikach do SWZ i Projekcie umowy stanowiącym załącznik
do SWZ;
załącznik nr 6 do SWZ. Przedsięwzięcie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Głównym celem projektu, który będzie miał charakter parasolowy, jest zwiększenie wykorzystania OZE
w ogólnej produkcji energii na terenie Gminy Stopnica poprzez zwiększenie wielkości lokalnej produkcji
energii elektrycznej pochodzącej z OZE, poprawę jakości powietrza, podniesienie jakości i poziomu życia
mieszkańców, wygenerowanie oszczędności w wydatkach mieszkańców na energię elektryczną.
Instalacje fotowoltaiczne zamontowane zostaną na nieruchomościach stanowiących własność mieszkańców
Projekt zakłada wykonanie i montaż ok. 150 instalacji ogniw fotowoltaicznych o mocy
w przedziale ok. 3-5 kW. Planowana inwestycja jest zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju, ponieważ
zakłada ograniczenie zanieczyszczania środowiska, które obecnie ma miejsce na skutek wykorzystywania
energii elektrycznej powstającej ze źródeł konwencjonalnych (węgla). Ponieważ lokalizacja realizacji inwestycji
będzie miała charakter rozproszony nie można wskazać konkretnego miejsca realizacji. Projekt realizowany
będzie na obszarze Gminy Stopnica,
w miejscowościach, z których mieszkańcy złożą wniosek o udział w realizacji projektu. Docelowo ogniwa
fotowoltaiczne będą stanowić własność mieszkańców.”
Zamawiający informuje, iż podana ilość instalacji jest ilością szacunkową i może ulec zmianie.
Zamawiający gwarantuje, że minimalna ilość instalacji fotowoltaicznych, która zostanie wykonana wynosi: 150
kpl.
Planowana inwestycja jest zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju, ponieważ zakłada ograniczenie
zanieczyszczania środowiska, które obecnie ma miejsce na skutek wykorzystywania energii elektrycznej
powstającej ze źródeł konwencjonalnych (węgla).