Bauleistung - 317628-2023
Rumänien-Ploiești: Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
2023/S 101-317628
Berichtigung
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Bauauftrag
(Supplement zum Amtsblatt der Europäischen Union, 2023/S 075-224893)
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
PH-CL-02 Construire retele de alimentare cu apa si canalizare in Breaza, Comarnic, Sinaia si Busteni
Referenznummer der Bekanntmachung: 16826034/2023/CL2
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Contractul de lucrari „Construire retele de alimentare cu apa si canalizare in Breaza, Comarnic, Sinaia si Busteni” cuprinde: OBIECT 1 – Sistem de Alimentare cu apa si Canalizare menajera in localitatea SinaiaSUB-OBIECT 1.1: Extindere rețea de alimentare cu apă in localitatea Sinaia, cu o lungime de 529,00 ml;SUB-OBIECT 1.2: Reabilitare rețea de alimentare cu apă in localitatea Sinaia, cu o lungime de 15.702,00 ml;SUB-OBIECT 1.3: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Sinaia, cu o lungime de 2.191,00 ml;SUB-OBIECT 1.4: Reabilitare rețea de canalizare menajera in localitatea Sinaia, cu o lungime de 1.199,00 ml; OBIECT 2 – Sistem de Alimentare cu apa si Canalizare menajera in localitatea Bușteni SUB-OBIECT 2.1: Extindere rețea de alimentare cu apă in localitatea Bușteni, cu o lungime de 2.619,00 ml;SUB-OBIECT 2.2: Reabilitare rețea de alimentare cu apă in localitatea Bușteni, cu o lungime de 9.684,00 ml;SUB-OBIECT 2.3: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Bușteni, 9.994,00 ml;SUB-OBIECT 2.4: Reabilitare rețea de canalizare menajera in localitatea Bușteni, 8.164,00 ml;SUB-OBIECT 2.5: Stații de pompare apa potabila in localitatea Bușteni – 1 buc.SUB-OBIECT 2.6: Stații de pompare apa uzata si conducte de refulare in localitatea Bușteni – 5 buc; OBIECT 3 – Sistem de Alimentare cu apa si Canalizare menajera in localitatea BreazaSUB-OBIECT 3.1: Extindere rețea de alimentare cu apă in localitatea Breaza, cu o lungime de 5.533,00 ml;SUB-OBIECT 3.2: Reabilitare rețea de alimentare cu apă in localitatea Breaza, cu o lungime de 15.429,00 ml;SUB-OBIECT 3.3: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Breaza, cu o lungime de 2.324,00 ml;SUB-OBIECT 3.4: Reabilitare rețea de canalizare menajera in localitatea Breaza, cu o lungime de 2.893,00 ml;SUB-OBIECT 3.5: Stații de pompare apa potabila in localitatea Breaza – 3 buc.OBIECT 4 – Sistem de Alimentare cu apa si Canalizare menajera in localitatea ComarnicSUB-OBIECT 4.1: Extindere rețea de alimentare cu apă in localitatea Comarnic, cu o lungime de 5.513,00 ml;SUB-OBIECT 4.2: Extindere rețea de canalizare menajera in localitatea Comarnic, cu o lungime de 5.784,00 ml;SUB-OBIECT 4.3: Stații de pompare apa uzata si conducte de refulare in localitatea Comarnic – 6 buc;SUB-OBIECT 4.4: Stații de pompare apa potabila in localitatea Comarnic – 1 buc.Lucrarile se refera la:a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de este 775.000 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta. Numărul de zile până la care Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.Autoritatea contractantă va raspunde, în mod consolidat, tuturor solicitarilor de clarificări/informații suplimentare în legatură cu documentația astfel: cu 10 zile inainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificări depuse cu 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă.Consultati doc.Instructiuni cap.II.1.4.