Dienstleistungen - 318089-2023
Rumänien-Galați: Reparatur und Wartung von Schiffen
2023/S 101-318089
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de reparații RC1 la nava ANDREEA M
Referenznummer der Bekanntmachung: 1644670_2023_PAAPD1403262
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii de reparații RC1 la nava ANDREEA M, in conformitate cu cerintele din caietul de sarcini – Sectiunea II a documentatiei de atribuire.
Termenul limita pana la care se primesc de la potentialii ofertanti solicitari de clarificari la documentatia de atribuire 20 de zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Termenul limita de raspuns al autoritatii contractante la solicitarile de clarificari la documentatia de atribuire 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
In conformitate cu art. 29 alin.3 din Anexa la HG nr. 394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul mentionat anterior.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 310 000.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Servicii de reparații RC1 la nava pilotină „ANDREEA M“ care este destinată transportului piloților sau a altor persoane din Portul Sulina în Marea Neagră la bordul navelor care circulă pe Canalul Sulina.
Zona și sectorul de navigație Maritimă, pana la maxim 20 mile maritime față de locurile de adăpost.
Nava a fost construită în anul 2017 la Șantierul Naval S.C. „ELECTROSCOICA MAR" SRL Constanța, corp din oțel sudat, o punte, propulsie cu două elice cu pale fixe acționate prin reductoare de doua motoare DOOSAN L126T IH cu o putere totală de 530 KW.