Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Siuntion kunnan katu- ja tiealueiden sekä kevyen liikenteen väylien talvikunnossapito
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90611000 Straßenreinigung - FD04
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tarjouspyyntö Siuntion kunnan teiden, katujen, jalankulku- ja pyöräilyväylien sekä muiden kunnan kunnossapitovastuulle kuuluvien alueiden talvikunnossapidosta hankinnan liitteissä kuvattujen ehtojen mukaan.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Siuntion kunnan talvikunnossapito on jaettu kolmeen alueeseen (kts. katuluettelo ja kartat):
• Alue 1 kirkonkylä ja Kuntakeskus P (rautatien pohjoispuoli)
• Alue 2 Kuntakeskus E (rautatien eteläpuoli)
• Alue 3 Störsvikin ja Sunnanvikin)
Sopimus teiden, katujen, jalankulku- ja pyöräilyväylien sekä muiden kunnan kunnossapitovastuulle kuuluvien alueiden talvikunnossapidosta tehdään kullekin alueelle erikseen liitteissä kuvattujen ehtojen mukaisesti.