Dienstleistungen - 319125-2023
Griechenland-Athen: Ausbildung
2023/S 101-319125
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
«Κατάρτιση και Πιστοποίηση εργαζομένων όλων των κλάδων του ιδιωτικού τομέα, σε αντικείμενα μάρκετινγκ, κυκλικής οικονομίας και παραγωγής», με Κωδ. ΟΠΣ: 5035181
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
80500000 Ausbildung
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
79130000 Rechtliche Dokumentations- und Beglaubigungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Αντικείμενο της Σύμβασης αποτελεί η παροχή υπηρεσιών Κατάρτισης και Πιστοποίησης σε 1.210 ωφελούμενους, εργαζόμενους του ιδιωτικού τομέα όλων των κλάδων, οι οποίες περιλαμβάνουν:
Υλοποίηση Προγραμμάτων Κατάρτισης, διάρκειας 86 ωρών έκαστο σε τρία (3) θεματικά αντικείμενα κατάρτισης.
Πιστοποίηση Γνώσεων και Δεξιοτήτων των ωφελούμενων, μέσω αξιολόγησης των γνώσεων και δεξιοτήτων τους από διαπιστευμένους φορείς πιστοποίησης προσώπων, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISΟ/IEC 17024 ή ισοδύναμο ή ΕΟΠΠΕΠ.
Τα θεματικά αντικείμενα κατάρτισης, είναι:
Σύγχρονες τεχνικές Μάρκετινγκ και Πωλήσεων
Κυκλική Οικονομία - Ανακύκλωση Πλαστικών
Σύγχρονες Βιομηχανικές Παραγωγικές Διαδικασίες
Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε 12 μήνες. Προϋπολογισμός:1.388.668,60€ (απαλλάσσεται από ΦΠΑ). Το σύνολο των δαπανών του Έργου (κοινοτική συνδρομή και εθνική συμμετοχή), θα βαρύνουν τις πιστώσεις του Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων, Κωδ. ΣΑΕ 1191, και αριθ. ενάριθμου έργου 2020ΣΕ11910087. Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας-τιμής σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4412/2016.