Dienstleistungen - 327611-2022
Ungarn-Budapest: Beratung im Bereich Infrastrukturen
2022/S 116-327611
Berichtigung
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Dienstleistungen
(Supplement zum Amtsblatt der Europäischen Union, 2022/S 098-270166)
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
NoBo és DeBo hitelesítési eljárás - III.
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000526432022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71311300 Beratung im Bereich Infrastrukturen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
„Az Európai Parlament és a Tanács 2016/797/EK Irányelve, illetve a 413/2020.(VIII. 30.) Korm. rendelet szerinti EK (NoBo) és NSZ (DeBo) hitelesítési eljárás lefolytatása, beleértve az alrendszerek együttműködésének (rendszerintegritás) megfelelőség-igazolását elővárosi vasútvonal-fejlesztésekhez, valamint meglévő és hiányzó vasúti megállóhelyek, állomások utasforgalmi létesítményei tervezési feladatához kapcsolódó tanúsításokra” eljárás 4 részből álló megbízási eljárás az alábbi főbb, részekkel és becsült mennyiségekkel.
1. rész: A Rákospalota-Újpest-Vácrátót-Vác vasútvonal elővárosi célú fejlesztése előkészítésének tanúsítása.
2 rész: A Kőbánya-Kispest-Lajosmizse-Kecskemét vasútvonal elővárosi célú fejlesztése és villamosítása előkészítésének tanúsítása.
3. rész: A Kőbánya felső-Rákosliget vasútvonal rekonstrukciója, valamint a Rákos-Gyömrő szakaszon megállóhelyek, állomások létesítése, felújítása, átépítése tervezésének tanúsítása.
4. rész: Hiányzó vasúti megállóhelyek és állomások utasforgalmi létesítményei tervezésének tanúsítása."
Valamennyi rész tekintetében irányadó rendelkezés:
A BFK Ajánlatkérő („AK”) által lebonyolított egyes, vasútfejlesztési projektek tervezési munkáihoz kapcsolódóan Ajánlattevő(„AT”) feladata az egyes projektek alrendszereire vonatkozó,a többször módosított Európai Parlament és a Tanács a vasúti rendszer Európai Unión belüli kölcsönös átjárhatóságáról szóló 2016. május 11-i 2016/797 ir., vmint a 413/2020. (VIII.30.) Kr szerinti, vasúti megfelelőség-értékelési eljárások, EK-hitelesítési eljárások lefolytatása az adott projekt által érintett ENE, INF és CCS alrendszerekre és INF-hez kapcsolódó PRM területre vonatkozóan, beleértve az alrendszerek együttműködésének (rendszerintegritás) megfelelőség-igazolását. A megfelelőség-értékelési eljárások magukban foglalják mind a bejelentett szervezet(NoBo) által lefolytatandó, a kölcsönös átjárhatósági követelmények teljesülésének (az ÁME-knek való megfelelés)vizsgálatát, mind a kijelölt szervezet(DeBo) által lefolytatandó, a magyar nemzeti vasúti biztonsági és műszaki szabályokból következő követelmények teljesülésének vizsgálatát. Amennyiben az AK kéri, a 413/2020.Kr.r.10. § (5) bek szerint AT-nek az ellenőrzés egyes szakaszaira, vagy az alrendszer bizonyos részeire időközi ellenőrzésekre vonatkozó közbenső hitelesítési nyilatkozatot(ISV)kell kiadnia. AT a tervezési keletkezett eredménytermékeket (terveket, műszaki leírásokat, a vasúti alrendszer egyes alrendszereit)egyaránt vizsgálja.
Tevékenysége kiterjed továbbá az alrendszernek azzal a rendszerrel való kapcs.i pontjaira, amelybe az alrendszert integrálják, a vonatkozó ÁME-ban és a műszaki szabályok jegyzékében rendelkezésre álló adatok figyelembevételével.
AT feladata a megfelelőség-értékelés során a dokumentáció összeállítása, a megfelelőség-értékelési eljárásokhoz kapcsolódó mérések, vizsgálatok és integrációs tesztek előkészítésének koordinációja, és a vizsgálati protokollok szabványossági és jogszabályi felülvizsgálata.
Ha a megfelelőség-értékelésre benyújtott anyag alapján a megfelelőségi nyilatkozat nem adható ki, hiánypótlásra kerülhet sor.
AT a megfelelőség-értékelésre benyújtott dokumentáció hiánypótlása során a dokumentumok körét és tartalmát határozza meg, a hiánypótlás végrehajtása a dokumentáció összeállításában részt vevő szereplők feladata.
A hiánypótlása során AT az AK számára a dokumentáció összeállításában részt vevő szereplőket az AK útján szólítja fel, meghatározza a feladataikat. Ennek keretében AT közreműködik a dokumentáció összeállításában közreműködő szereplők(tervezők, gyártók stb.)által elkészítendő dokumentumok listájának összeállításában és/vagy a hiánypótlási felhívás összeállításában, azok tartalmának meghatározásában.
AK szándéka az érintett, fenti projekt sikeres lebonyolítása az építési engedélyek megszerzésével együtt.
AT feladata az ehhez szükséges tanúsítási, tanúsítói feladatok teljes körű elvégzése.
KARAKTERK-RA TEK. FOLYT. II.2.4) p-ban részenként.