Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Bemanningstjänst Driftpersonal ÅVC
Referensnummer: UH-2022-9
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4)Kort beskrivning:
Vakin ansvarar för återvinningsstationerna (ÅVC) inom Umeå och Vindelns kommuner. Uppdraget avser personal för bemanning av Vakins återvinningscentraler som komplement till ordinarie personal.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 8 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Uppdraget omfattar ca. 500.000 kronor per år fördelat på ca 8-10 tjänster.
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen