Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Lucrari de marcaje rutiere prefabricate termoplastic aplicate la cald, covoare antiderapante si materiale plastice aplicate la cald (spray)” pentru reteaua de autostrazi si drumuri nationale - Loturi: DRDP Bucuresti, DRDP Craiova
Număr de referinţă: 16054368/2018/ 76/S/7
II.1.2)Cod CPV principal45233221 Lucrări de marcaj rutier
II.1.4)Descriere succintă:
„Lucrari de marcaje rutiere prefabricate termoplastic aplicate la cald, covoare antiderapante si materiale plastice aplicate la cald (spray) pentru reteaua de autostrazi si drumuri nationale - Loturi: DRDP Bucuresti, DRDP Craiova ”
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III si anul IV) sunt conform Anexei A la Caietul de sarcini, pentru fiecare lot in parte.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016,cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economick interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 22 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă menţionează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit in Anuntul de participare.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Acord – cadru „Lucrari de marcaje rutiere prefabricate termoplastic aplicate la cald, covoare antiderapante si materiale plastice aplicate la cald (spray) pentru reteaua de autostrazi si drumuri nationale – Lot 1 DRDP Bucuresti”
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)45233221 Lucrări de marcaj rutier
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
„Lucrari de marcaje rutiere prefabricate termoplastic aplicate la cald, covoare antiderapante si materiale plastice aplicate la cald (spray) pentru reteaua de autostrazi si drumuri nationale – Lot 1 DRDP Bucuresti ”
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III si anul IV) sunt conform Anexei 1a la Caietul de sarcini.
Acord – cadru „Lucrari de marcaje rutiere prefabricate termoplastic aplicate la cald, covoare antiderapante si materiale plastice aplicate la cald (spray) pentru reteaua de autostrazi si drumuri nationale – – Lot 2 DRDP Craiova”
Lot nr.: 2
„Lucrari de marcaje rutiere prefabricate termoplastic aplicate la cald, covoare antiderapante si materiale plastice aplicate la cald (spray) pentru reteaua de autostrazi si drumuri nationale – Lot 2 DRDP Craiova ”
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III si anul IV) sunt conform Anexei 1b la Caietul de sarcini.