Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
JÄLKI-ILMOITUS Hämeen ELY-keskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Määrittely ja arkkitehtuuripalvelu - Hämeen yrityspalvelusivuston digiratkaisuun liittyvä konsultointi
Referenznummer der Bekanntmachung: HAMELY/321/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hämeen yrityspalveluiden pääsivu on ELY-keskuksen sivujen alla.
Tarvitsemme konsultaatiota erilaisiin digitaalisiin ratkaisuihin ja valmiina oleviin alustoihin, joita palvelujen parantamisessa voisimme hyödyntää.
Haluamme ulkopuolisen näkemyksen siitä, millaisia asiakkaita helpottavia digitaalisia ratkaisuja olisi käytettävissä valmiilla alustoilla ja millaisia nämä alustat olisivat. Olemme pohtineet mm. yhteydenottokanavia/tapaamisen varausta verkon kautta tai tapaamisalustaa sekä palautejärjestelmää. Emme halua rakentaa uutta alustaa vaan hyödyntää jo olemassa olevia kokonaisia tai erillisiä ratkaisuja ja näiden ratkaisujen kartoittamiseksi tarvitsemme konsultaatiota. Samalla haluamme selvittää vaihtoehtoja pienen sähköisen kyselytyökalun toteutukseen. Tarjouksessa tulee esittää konsultaation toimintasuunnitelma, miten toimittaja vastaisi yllä oleviin kysymyksiin ja mikä olisi konsultoinnin lopputuleman esitystapa.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne Hämeen yrityspalvelusivuston digitaalisten ratkaisujen ja valmiiden alustojen hyödyntämiseen liittyvän konsultoinnin hankintaan tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan ennakoitu arvo kokonaisuudessaan jää alle 10 000 €:n (alv 0%).
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: HAMELY/321/2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: