Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Valtori - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Integraatiopalvelu VIA:n asiantuntijatyö
Referenznummer der Bekanntmachung: Valtori/1382/04 02/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on Integraatiopalvelu VIA:n asiantuntijapalvelut.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne Integraatiopalvelu VIA:n asiantuntijatyöstä tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Toimittajan tehtävänä on kehittää, ylläpitää, valvoa ja tuottaa VIA-integraatiopalvelua Valtorin ohjauksessa.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on 4000 henkilötyöpäivää sopimuskaudella mukaan lukien mahdollinen optiokausi.
Hankintayksikkö ei sitoudu minimihankintamäärään.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: Valtori/1382/04 02/2021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: