Lieferungen - 353448-2022
Rumänien-Râmnicu Vâlcea: Varia
2022/S 125-353448
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Diverse medicamente
Referenznummer der Bekanntmachung: 254058920201.3
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33690000 Varia
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru furnizare medicamente conf fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
DIOSMECTITA 3 GR / PLIC
Los-Nr.: 108
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CINACALCETUM 30 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 59
"5 ml soluţie injectabilă conţin hemoderivat deproteinizat din sânge de viţel (exprimat în substanţă uscată) 200 mg sub formă de soluţie concentrată 1113 mg. SOL. INJ. FIOLA "
Los-Nr.: 160
"5 ml soluţie injectabilă conţin hemoderivat deproteinizat din sânge de viţel (exprimat în substanţă uscată)
200 mg sub formă de soluţie concentrată 1113 mg. SOL. INJ. FIOLA
"
Nevirapinum compr. 400mg / CPR
Los-Nr.: 165
INSULINUM ASPART 100 ui/ml SOL. INJ. (pen-uri) x 3ml
Los-Nr.: 49
FENTANYLUM 50 micro grame/ora PLASTURE TRANSDE RMIC
Los-Nr.: 51
DARBEPOE TINUM ALFA 40 mcg/0 .4 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA..
Los-Nr.: 75
MORPHYNUM 20 mg/ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 86
COMBINATII (CALCIPOTRIOLUM + BETAMETHASONUM) 50 microgr/ 0,5 mg/g (GEL) FL
Los-Nr.: 3
ALFACALCIDOLUM 0,50 mcg CAPS MOI
Los-Nr.: 57
COMBINATII 80 mg/20 mg (EXTRACT VALERIANA 80mg+ FENOBARBITAL 20mg) /COMPR.
Los-Nr.: 84
CLOZAPINUM 100 MG/ CPR
Los-Nr.: 14
DENOSUMAB 70 mg/ml (120 mg denosumab in 1.7 ml solutie injectabila) FLACON
Los-Nr.: 72
MEBEVERINUM 200 mg (CAPS. ELIB. PREL.)
Los-Nr.: 20
TIAPRIDUM 100 mg COMPR.
Los-Nr.: 18
COMBINATII (METRONIDAZOLUM + CLOTRIMAZOLUM) 500mg/200mg / OVULE
Los-Nr.: 90
NITROGLYCERINUM 1 MG/ ML - 10ML / FI
Los-Nr.: 145
DOXORUBICINUM 2 mg/ml CONC. PT. SOL. PERF. FLACON x5ml
Los-Nr.: 147
COMBINATII (CEFOPERAZONUM + SULBACTAMUM)1000 mg/ 1000 mg (PULB. PT. SOL. INJ. / PERF.) FLACON
Los-Nr.: 6
MANNITOLUM 200 g/l SOL. PERF. PUNGA x 250 ml
Los-Nr.: 121
BUTYLSCOPOLAMMONII BROMIDUM 10mg SUPOZ.
Los-Nr.: 171
DEXAMETHASONUM 8 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 56
INSULINE UMANE 100 ui/ml -3 ml (25100 UI/ml) SUSP. INJ. IN CARTUS
Los-Nr.: 43
PROPAFENONUM 70 mg/20 ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 70
FUROSEMIDUM 40mg COMPR
Los-Nr.: 54
PEGFILGRASTINUM 6mg (SOL. INJ. IN SERIGA PREUMPLUTA)
Los-Nr.: 2
METHYLPREDNISOLONUM 16 MG / CPR
Los-Nr.: 154
ACIDUM ALPHA - LIPOICUM 600 mg/50 ml (SOL. PERF.)/ FLACON
Los-Nr.: 22
SULPIRIDUM 50 mg CAPSULE
Los-Nr.: 24
EPOETINUM BETA 4000 UI / 0,3 ML / SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPL UTA
Los-Nr.: 124
FENTANYLUM 200 mcg COMPR.SUBLINGUALE
Los-Nr.: 130
FENTANYLUM 100 mcg COMPR. SUBLINGUALE
Los-Nr.: 129
FILGRASTIMUM (G- CSF)30MU/0,5 ml (SOL. INJ. SAU. PERF. IN SERINGA PREUMPLUTA)
Los-Nr.: 4
METHYLPR EDNISOLO NUM ACEPONAT -1 mg/g UNGUENT (TUB 50 g)
Los-Nr.: 37
BROMHEXINUM 8 mg / CPR
Los-Nr.: 11
TRAMADOLUM 100 MG/ CPR.
Los-Nr.: 152
TRAMADOLUM 100 MG/ CPR
COMBINATII- IHTIOL 1,5% EXTR. HAMAMELIS 0,1% GR+ OXID ZN 15 GR + BORAX 0,1% GR 40GR / TUB
Los-Nr.: 107
COMPLEX DE FIER (III) IZOMALTOZAT 100 mg/ ml SOL. INJ./PERF. FIOLA x 1ml
Los-Nr.: 123
ARIPIPRAZOLUM 400 mg (PULB. + SOLV. PT. SUSP. INJ. CU ELIB. PREL.) FLACON
Los-Nr.: 7
COMBINATII- EMULSIE LIPIDICA, AMINOCIACIZI SI ELECTROLITI, GLUCOZA - EMULSIE PERFUZABILA IN SAC TRICOMPARTIMENTAT x 1440ML/ SAC
Los-Nr.: 62
AMISULPRIDUM 400 mg /CPR
Los-Nr.: 15
CARBAZOCHROMI SALICYLAS 1,5 mg/ 5 ml (SOL. INJ./PERF.) FIOLA
Los-Nr.: 16
NIMODIPINUM 30 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 144
AMOXICILL INUM + ACIDUM CLAVULAN ICUM 875 mg/125 mg (COMPR. FILM.)
Los-Nr.: 23
COMBINATII ( betametazona dipropionat 0,5mg, clotrimazol 10mg si gentamicina sulfat 1mg)/g CREMA - TUB
Los-Nr.: 99
COMBINATII (BETAMETAZONA 0.5 MG+GENTAMICINA 1 MG) UNGUENT - TUB
Los-Nr.: 100
AMLODIPINA SUB FORMA DE BESILAT 5 MG / CPR
Los-Nr.: 112
COMBINATII ( ACIDUM FUSIDICUM + BETAMETHASONUM) 20 MG. / 1 MG. / GRAM - CREMA / TUB
Los-Nr.: 157
COMBINATII ( ACIDUM FUSIDICUM + BETAMETHASONUM) 20 MG / 1 MG / GRAM - CREMA / TUB
DEXPANTHENOLUM 5% GEL OFT. TUB
Los-Nr.: 132
KETOCONAZOLUM 20 mg/g (CREMĂ) TUB
Los-Nr.: 65
CLOPIDOGREL (SUB FORMA DE HIDROGENSULFAT ) 75 MG / CPR. FILM.
Los-Nr.: 113
OXYCODONUM 40 mg /COMPR. ELIB. PREL.
Los-Nr.: 31
COMBINATII (INSULINE GLARGINE + LIXISENATIDUM) 100 unita ti/ml + 50 microgra me/ml SOL. INJ. IN STILOU INJECTOR (PEN) PREUMPLUT STILOU INJECT.
Los-Nr.: 96
PERTUZUMABUM 420 mg/CONC. PT. SOL. PERF./ FLACON
Los-Nr.: 126
PANTOPRAZOLUM 40 mg (PULB. PT. SOL. INJ.) FLACON
Los-Nr.: 26
INDOMETACINUM 50 mg / SUPOZ.
Los-Nr.: 53
DOXORUBICINUM LIPOZOMALA 2 mg/ml CONC. PT. SOL. PERF. x 10ml FLACON
Los-Nr.: 79
INSULINUM GLARGINE 300UI/ML SOL. INJ. 1.5 ML IN STILOU INJECTOR PREUMPLUT / STILOU INJECT.
Los-Nr.: 95
FILGRASTIMUM (G- CSF)48MU/0,5 ml (SOL. INJ. SAU. PERF. IN SERINGA PREUMPLUTA)
Los-Nr.: 8
IMUNOGLOBULINA ANTIRABICA UMANA 150 UI/m l SOL. INJ. FLACON
Los-Nr.: 166
DABIGATRANUM ETEXILATUM 110 mg / CAPS
Los-Nr.: 102
FURAZOLIDONUM 25MG / CPR
Los-Nr.: 106
INDOMETACINUM, 1 mg/ml PIC. OFT. SOL. FLACON
Los-Nr.: 164
RIVAROXABANUM 10 MG/ COMPR. FILM.
Los-Nr.: 125
CHLORQUINALDOLUM 100 MG / CPR
Los-Nr.: 133
FURAZOLIDONUM 100 MG / CPR
Los-Nr.: 134
SACCHAROMYCES BOULARDII 250 MG/ CPS
Los-Nr.: 136
FONDAPARINUX SODIUM 7.5 mg/ 0.6 ml / SOL. INJ. ÎN SERINGĂ PREUMPLUTĂ
Los-Nr.: 28
PYRIDOXINUM 50 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 44
PANITUMUMABUM 20 mg/ ml conc pt sol perf 1fl x 20ml FLACON
Los-Nr.: 78
METOCLOPRAMIDUM 5mg/ ml (SOL. INJ.) FIOLA
Los-Nr.: 17
SULODEXIDUM 600ULS/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 119
SALBUTAMOLUM 100 mcg/ doza (SUSP. INHAL. PRESURIZATA)FLACON
Los-Nr.: 19
DOMPERIDONUM 10 mg / COMPR. FILM
Los-Nr.: 30
REPAGLINIDUM 0.5 mg COMPR.
Los-Nr.: 81
CYANOCOBALAMINUM 50 mcg/ ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 85
TRAMADOLUM 100 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 60
METHYLPREDNISOLONUM 500 mg PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. / PERF. FLACON
Los-Nr.: 69
PAROXETINUM 20 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 27
CLORHIDRAT DE OXITETRACICLINA 0,255 MG + HIDROCORTIZON 0,085 G SPRAY CUTANAT TUB
Los-Nr.: 67
LACTULOSUM 66.7% -LICHID ORAL FLACON
Los-Nr.: 39
" COMBINATII (carbonat de calciu 489 mg, carbonat de magneziu 11 mg şi trisilicat de magneziu 6 mg.) COMPR. MASTICABIL "
Los-Nr.: 168
" COMBINATII (carbonat de calciu 489 mg, carbonat de magneziu 11 mg şi
trisilicat de magneziu 6 mg.) COMPR. MASTICABIL
COMBINATII (METRONI DAZOLUM + CLOTRIMA ZOLUM) flacoane PVC-PE x 10 ml + flacoane PEJD x 130 ml + canule (3 ani) CUTIE
Los-Nr.: 170
COMPLEX DE ANTIINHIBITORI AI COAGULARII PULB. + SOLV. PT. SOL. PERF. 50 UI /FL 1000U/FL
Los-Nr.: 167
CARVEDILOLUM 12.5 mg COMPR.
Los-Nr.: 110
ROCURONIUM BROMIDE 10 mg/ml SOL. INJ./PERF. FLACON
Los-Nr.: 172
ACENOCUMAROLUM 4MG / COMP
Los-Nr.: 158
CHLORAMBUCILUM 2 MG CPR.FILM. / CPR.FILM.
Los-Nr.: 137
VORICONAZOLUM 50 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 148
METOPROLOLUM 50 mg / COMPR. FILM. ELIB. PREL. ..
Los-Nr.: 29
GENTAMICINUM 3MG/ML PIC. OFT. SOL. FLACON 10ML
Los-Nr.: 52
DABIGATRANUM ETEXILATUM 150 mg CAPS.
Los-Nr.: 88
ETOMIDATUM 2 mg/ml EMULSIE INJ. FIOLA
Los-Nr.: 155
DARBEPOE TINUM ALFA 30 mcg/0 .3 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA
Los-Nr.: 74
BISMUTHI OXIDE 120 MG COMPR. FILM.
Los-Nr.: 66
MORPHYNUM 60 mg COMPR. FILM. ELIB. PREL.
Los-Nr.: 36
COMBINATII (METRONI DAZOLUM + CLOTRIMA ZOLUM)500 mg/100 mg OVULE
Los-Nr.: 169
METFORMINUM 750 mg /CPR. ELIB. PREL.
Los-Nr.: 153
HEPARINUM 5000 UI/ML SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 140
(Clorura de benzalconiu+Digluconat de clorhexidina)5mg/2mg/ml SOLUTIE CUTANATA , FLACON
Los-Nr.: 141
IRINOTECANUM LIPOSOMALUM 4,3 mg/ ml CONC. PT. DISPERSIE PERF. FLACON
Los-Nr.: 142
SUCRALFATUM 1 g COMPR.
Los-Nr.: 55
OXYCODONUM 80 mg/COMPR. ELIB. PREL.
Los-Nr.: 32
METHYLDOPUM 250 mg COMPR.
Los-Nr.: 35
MAGNESII SULFAS 2 g/10 ml CONC. PT. SOL. PERF. FIOLA
Los-Nr.: 139
GLICLAZIDUM 60 MG / COMP
Los-Nr.: 135
COMBINATII ( LIPIDE ) - 200 g/1000 ML - PUNGA 500 ml emulsie perfuzabila)
Los-Nr.: 64
COMBINATII (CLORURA DE SODIU 6,80G, CLORURA DE POTASIU 0,3G, CLORURA DE MAGNEZIU HEXAHIDRAT 0,2G, CLORURA DE CALCIU DIHIDRAT 0.37G, ACETAT DE SODIU TRIHIDRAT 3.27G, ACID L-MALIC 0.67 G)SOL. PERF. 500 ML/ FL
Los-Nr.: 10
COMBINATII (LIDOCAIN A + LEVOMENTOL + FENOL) FLACON
Los-Nr.: 173
ACECLOFENACUM 100 MG / CPR
Los-Nr.: 162
SUCRALFATUM 1g COMPR.
Los-Nr.: 161
LIDOCAINUM 4.6 mg/doza spray, fl. 50ml x 38 g sol
Los-Nr.: 47
INSULINE UMANE 100 ui/ml- 3 ml CARTUS
Los-Nr.: 41
BRENTUXIMAB VEDOTIN 50 MG PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. FLACON
Los-Nr.: 101
DARBEPOE TINUM ALFA 20 mcg/0 .5 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA
Los-Nr.: 73
VINBLASTINUM 1 mg/ml SOL. INJ. FLACON 10 ML
Los-Nr.: 120
PANITUMUMABUM 20 mg/ ml conc pt sol perf 1fl x 5ml FLACON
Los-Nr.: 77
HIALURONAT DE SODIU, DIGLUCONAT DE CLORHEXIDINA 20%, ULEI DE MIGDALE * 60 GR /TUB
Los-Nr.: 115
NATRII HIDROGENII CARBONAS 8.4% SOL. PERF. FLACON x 100ml
Los-Nr.: 122
COMBINATII (BETAMET HASONUM + ACIDUM SALICYILIC UM) 0.64 mg + 30 mg /g TUB
Los-Nr.: 156
SULFAMETOXAZOL UM + TRIMETHO PRIMUM 400 mg/80 mg COMPRIMATE
Los-Nr.: 21
DARBEPOE TINUM ALFA 60 mcg/0 .3 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA
Los-Nr.: 76
DIHYDROCODEINUM 60 MG /compr. elib. prel.
Los-Nr.: 146
ACIDUM VALPROICUM+ SARURI 500 mg CAPS. MOI GASTROREZ.
Los-Nr.: 131
CARBETOCINUM 100 mcg/ ml SOL. INJ/ FLACON
Los-Nr.: 138
NIMODIPINUM 10 mg/50 ml SOL.PERF. FLACON
Los-Nr.: 143
NATRII CHLORIDUM 0,9% 1000 ml flacon monobloc din polietilena
Los-Nr.: 9
CARIPRAZINUM 1,5 MG CAPS / CAPS
Los-Nr.: 127
SIMETICONUM 240 mg/ CAPS.
Los-Nr.: 13
CEFTAZIDIMUM 1 g (PULB. PT. SOL. INJ./PERF.) FLACON
Los-Nr.: 5
PARACETAMOLUM 120 mg/5ml - FL 100ML/ / FL
Los-Nr.: 116
BENZYLPENICILLINUM NA 1000000 ui PULB. PT. SOL. INJ. FLACON
Los-Nr.: 117
METAMIZOLUM NATRICUM 1 g/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 82
NALOXONUM 0.4 mg/ ml SOL. INJ. / PERF. FIOLE
Los-Nr.: 40
AMIKACINUM 500 mg/2 ml SOL. INJ. FLACON
Los-Nr.: 45
FERRI CARBOXYMALTOSUM 50 mg/m l (SOL. INJ. / PERF.) FLAC.
Los-Nr.: 1
CEFTRIAXONUM 250 mg PULB. PT. SOL. INJ. / PERF. FLACON
Los-Nr.: 89
SILIBINUM 150 mg COMPR.
Los-Nr.: 25
COMBINATII (clorhidrat de L-arginină 50 g și sorbitol 100 g. ) 50 mg/ml+100 mg/ml soluţie perfuzabilă FLACON x250ML
Los-Nr.: 163
COMBINATII (ACIDUM FUSIDICUM + HYDROCO RTISONUM)20 MG/10G pe gram CREMA TUB
Los-Nr.: 34
CYTARABINUM 100 mg /ml SOL. INJ./PERF. FLACON 10ML
Los-Nr.: 61
BETAMETHASONUM 1mg/g UNGUENT *20g / TUB
Los-Nr.: 159
DULAGLUTIDUM 1,5 mg/0,5 ml SOL. INJ. PEN
Los-Nr.: 50
ARIPIPRAZOLUM 7,5 mg/ ml SOL. INJ. FLACON
Los-Nr.: 94
COMBINATII (TRAMAD OLUM + PARACETA MOLUM) 37.5 mg/ 325 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 42
BENZYLPENICILLINUM NA 400 000 UI PULB. PT. SOL. INJ. FLACON
Los-Nr.: 118
DROTAVERINUM 40 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 87
ACIDUM URSODEO XYCHOLIC UM 250 mg/ CAPS.
Los-Nr.: 12
OCTREOTIDUM 0.1 mg/ ml ( SOL. INJ.\perf) FIOLA
Los-Nr.: 33
ROSUVASTATINUM 20 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 111
ALFACALCIDOLUM 0.25 mcg CAPS. MOI
Los-Nr.: 58
LACTOBACILLUS CASEI SUBSPECIA DG 8 mld CELULE VII, FL 10 ML MONODOZE / FLACON
Los-Nr.: 92
FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND 500UI/375 UI (PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ.) KIT (Cutie cu 1 flacon monodoza cu pulbere pentru solutie injectabila + 1 flacon monodoza cu solvent + 1 set de transfer/filtru + 1 seringa de unica folosinta(5 ml) + 1 ac de unica folosinta + 1 set de perfu
Los-Nr.: 38
FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND 500UI/375 UI (PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ.) KIT (Cutie cu 1 flacon monodoza cu pulbere pentru solutie injectabila + 1 flacon monodoza cu solvent + 1 set de transfer/filtru + 1 seringa de unica folosinta(5 ml) + 1 ac de unica folosinta + 1 set de perfuzie)
TICAGRELOR 90 MG/ CPR.FILM. CUTIE
Los-Nr.: 91
THIAMAZOLUM 5 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 149
MOROCTOCOG ALFA (FACTOR VIII DE COAGULARE RECOMBINANT) 500UI PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. /FL
Los-Nr.: 103
FUROSEMIDUM 10 mg/m l SOL. INJ. FIOLA
Los-Nr.: 46
IRINOTECANUM 20 mg/ml CONC. PT. SOL. PERF. FLACON x 2ml
Los-Nr.: 68
MOROCTOCOG ALFA (FACTOR VIII DE COAGULARE RECOMBINANT) 1000UI PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. /KIT
Los-Nr.: 104
SERTRALINUM 100 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 109
RALOXIFENUM 60 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 150
METFORMINUM 1000 mg COMPR.FILM.
Los-Nr.: 151
EMPAGLIFLOZIN 10 MG / CPR.FILM.
Los-Nr.: 97
EMPAGLIFLOZIN 25 MG / CPR.FILM.
Los-Nr.: 98
NEBIVOLOL 5 MG (SUB FORMA DE CLORHIDRAT DE NEBIVELOL): 2,5 MG DNEBIVELOL SI 2,5 MG L-NEBIVELOL / CPR
Los-Nr.: 114
FENTANYLUM 25 micro grame/ora PLASTURE TRANSDE RMIC
Los-Nr.: 48
ACIDUM FOLICUM 5 mg COMPR. FILM.
Los-Nr.: 93
PROMETHAZINUM 5 mg/5 ml (SIROP) FLAC
Los-Nr.: 80
THIAMINUM 100 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLE
Los-Nr.: 83
CARIPRAZINUM 3 MG CAPS / CAPS
Los-Nr.: 128
TROPICAMIDUM 5mg/ ml SOL.OFT. FLACON 10ml
Los-Nr.: 71
NONACOG ALFA (FACTOR IX DE COAGULARE RECOMBINANT) 500UI PULB + SOL V. PT. SOL. INJ FLACON
Los-Nr.: 105
COMBINATII AMINOACIZI (ISOLEUCINA, LEUCINA, LIZINA, TAURINA) 10% - 500 ML FLACON
Los-Nr.: 63