Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Machbarkeitsstudie für ein Europäisches Vermögensregister in Hinblick auf die Bekämpfung von Geldwäsche und Steuerhinterziehung
Referenznummer der Bekanntmachung: FISMA/2021/OP/0001
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79314000 Durchführbarkeitsstudie
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Die Erhebung von Daten und die Zusammenschaltung von Registern sind ein wichtiges Instrument des EU-Rechts, um den Zugang der zuständigen Behörden zu Finanzinformationen zu beschleunigen und die grenzüberschreitende Zusammenarbeit zu erleichtern. Im Rahmen dieses Projekts sollen verschiedene Möglichkeiten für die Erhebung von Informationen zur Einrichtung eines Vermögensregisters geprüft werden, das anschließend in eine künftige politische Initiative einfließen kann. Es soll untersucht werden, wie aus verschiedenen Quellen des Vermögenseigentums (z. B. Landregister, Unternehmensregister, Trust- und Stiftungsregister, zentrale Verwahrstellen von Wertpapieren usw.) verfügbare Informationen gesammelt und miteinander verknüpft werden können, und der Entwurf, der Umfang und die Herausforderungen für ein solches Vermögensregister der Union analysiert werden. Die Möglichkeit, Daten über das Eigentum an anderen Vermögenswerten wie Kryptowährungen, Kunstwerken, Immobilien und Gold aufzunehmen in das Register aufzunehmen, ist ebenfalls zu berücksichtigen.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 400 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79314000 Durchführbarkeitsstudie
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Machbarkeitsstudie für ein Europäisches Vermögensregister in Hinblick auf die Bekämpfung von Geldwäsche und Steuerhinterziehung.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Feasibility Study for a European Asset Registry in the Context of the Fight Against AML and Tax Evasion
Reference number: FISMA/2021/OP/0001
II.1.2)Main CPV code79314000 Feasibility study
II.1.4)Short description:
Collection of data and interconnection of registers is a key instrument under EU law to speed up access for competent authorities to financial information and facilitate cross-border cooperation. This project shall look into various possibilities for collecting information to set up an asset registry which may afterwards feed into a future policy initiative. It shall aim at exploring how to collect and link information available from various sources on asset ownership (e.g. land registries, company registers, trusts and foundations registers, central depositories of securities ownership, etc.) and analyse the design, scope, and challenges for such a Union asset registry. The possibility to include in the registry data related to the ownership of other assets such as cryptocurrencies, works of art, real estate, and gold, shall also be considered.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 400 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79314000 Feasibility study
II.2.4)Description of the procurement:
Feasibility Study for a European asset registry in the context of the fight against AML and tax evasion.
Hemm bug li jaffettwa l-mod kif jintwerew l-URLs fl-avviżi tal-Formoli elettroniċi. Qed naħdmu biex insolvu l-problema. Sadanittant, nissuġġerixxu li tneħħi l-virgola (jew kwalunkwe karattru speċjali ieħor) li tidher fl-aħħar tal-URL. Niskużaw ruħna għall-inkonvenjenza.
Servizzi - 358265-2021
il-Belġju-Brussell: Studju ta’ Fattibbiltà għal Reġistru Ewropew tal-Assi fil-Kuntest tal-Ġlieda Kontra l-AML u l-Evażjoni tat-Taxxa
2021/S 136-358265
Avviż dwar kuntratt
Servizzi
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Studju ta’ Fattibbiltà għal Reġistru Ewropew tal-Assi fil-Kuntest tal-Ġlieda Kontra l-AML u l-Evażjoni tat-Taxxa
Numru ta' referenza: FISMA/2021/OP/0001
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
79314000 Studju dwar l-affidabbiltà
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Il-ġbir tad-dejta u l-interkonnessjoni tar-reġistri huwa strument ewlieni skont il-liġi tal-UE biex jitħaffef l-aċċess għall-awtoritajiet kompetenti għal informazzjoni finanzjarja u tiġi ffaċilitata l-kooperazzjoni transfruntiera. Dan il-proġett għandu jinvestiga d-diversi possibbiltajiet għall-ġbir ta’ informazzjoni biex jitwaqqaf reġistru tal-assi li wara jkun jista’ jikkontribwixxi għal inizjattiva ta’ politika futura. Għandu jkollu l-għan li jesplora kif tinġabar u tiġi konnessa l-informazzjoni disponibbli minn diversi sorsi dwar is-sjieda tal-assi (eż. ir-reġistri tal-artijiet, ir-reġistri tal-kumpaniji, it-trusts u r-reġistri tal-fondazzjonijiet, id-depożitarji ċentrali tas-sjieda tat-titoli, eċċ.) u li janalizza d-disinn, l-iskop, u l-isfidi għal tali reġistru tal-assi tal-Unjoni. Għandha tiġi kkunsidrata wkoll il-possibbiltà li fir-reġistru tiġi inkluża dejta relatata mas-sjieda ta’ assi oħra bħal kriptovaluti, xogħlijiet tal-arti, proprjetà immobbli, u deheb.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Studju ta’ fattibbiltà għal reġistru Ewropew tal-assi fil-kuntest tal-ġlieda kontra l-AML u l-evażjoni tat-taxxa.
29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Usługi - 358265-2021
Contract notice
II.1.2)Main CPV code
79314000 Feasibility study
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 400 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.2)Additional CPV code(s)