Deutschland-Frankfurt am Main: Finanzmarktdaten, für die Berechnung von Laufzeitstrukturen für risikolose Zinssätze, symmetrische Anpassung an das Aktienrisiko und für andere Bedürfnisse
2022/S 128-363193
Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Finanzmarktdaten, für die Berechnung von Laufzeitstrukturen für risikolose Zinssätze, symmetrische Anpassung an das Aktienrisiko und für andere Bedürfnisse
Referenznummer der Bekanntmachung: EIOPA-CP-143-2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72300000 Datendienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Finanzmarktdaten, für die Berechnung von Laufzeitstrukturen für risikolose Zinssätze, symmetrische Anpassung an das Aktienrisiko und für andere Bedürfnisse.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 100 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72310000 Datenverarbeitung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Siehe die in Abschnitt I.3) angegebene Internetadresse.
Γερμανία-Frankfurt am Main: Στοιχεία χρηματοπιστωτικής αγοράς, για τον υπολογισμό των μακροπρόθεσμων επιτοκίων μηδενικού κινδύνου, συμμετρική προσαρμογή στον κίνδυνο ιδίων κεφαλαίων και για άλλες ανάγκες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Στοιχεία χρηματοπιστωτικής αγοράς, για τον υπολογισμό των μακροπρόθεσμων επιτοκίων μηδενικού κινδύνου, συμμετρική προσαρμογή στον κίνδυνο ιδίων κεφαλαίων και για άλλες ανάγκες
Αριθμός αναφοράς: EIOPA-CP-143-2022
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV72300000 Υπηρεσίες δεδομένων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στοιχεία για τις χρηματοπιστωτικές αγορές, για τον υπολογισμό των δομών χωρίς κίνδυνο επιτοκίων, για τη συμμετρική προσαρμογή στον κίνδυνο ιδίων κεφαλαίων και για άλλες ανάγκες.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 100 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV72310000 Υπηρεσίες επεξεργασίας δεδομένων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Βλέπε διαδικτυακή διεύθυνση που παρέχεται στο τμήμα I.3).
Germany-Frankfurt am Main: Financial Market Data, for the Calculation of Risk-Free Interest Rates Term Structures, Symmetric Adjustment to Equity Risk and for Other Needs
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Financial Market Data, for the Calculation of Risk-Free Interest Rates Term Structures, Symmetric Adjustment to Equity Risk and for Other Needs
Reference number: EIOPA-CP-143-2022
II.1.2)Main CPV code72300000 Data services
II.1.4)Short description:
Financial market data, for the calculation of risk-free Interest rates term structures, symmetric adjustment to equity risk and for other needs.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 100 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)72310000 Data-processing services
II.2.4)Description of the procurement:
See internet address provided in Section I.3).
Ghearmáin, an-Frankfurt am Main: Sonraí Margaidh Airgeadais, chun Struchtúir Téarma na Rátaí Úis Saor ó Riosca, Coigeartú Siméadrach ar Riosca Cothromais a Ríomh agus le haghaidh Éilimh Eile
Bunús dlí:
Rialachán (AE, Euratom) Uimh. 2018/1046
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Sonraí Margaidh Airgeadais, chun Struchtúir Téarma na Rátaí Úis Saor ó Riosca, Coigeartú Siméadrach ar Riosca Cothromais a Ríomh agus le haghaidh Éilimh Eile
Uimhir thagartha: EIOPA-CP-143-2022
II.1.2)Príomhchód CPV72300000 Data services
II.1.4)Cur síos achomair:
Sonraí margaidh airgeadais, chun struchtúir téarma na rátaí úsáid saor ó riosca, coigeartú siméadrach ar riosca cothromais a ríomh agus le haghaidh éilimh eile.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 1 100 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise72310000 Data-processing services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Féach an seoladh idirlín atá curtha ar fáil in Alt I.3).
Base jurídica:
Regulamento (UE, Euratom) n. ° 2018/1046
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Dados do mercado financeiro para o cálculo de estruturas temporais das taxas de juro sem risco, ajustamento simétrico ao risco acionista e outras necessidades
Número de referência: EIOPA-CP-143-2022
II.1.2)Código CPV principal72300000 Serviços relacionados com dados
II.1.4)Descrição resumida:
Dados do mercado financeiro, para o cálculo das estruturas a prazo das taxas de juro sem risco, ajustamento simétrico ao risco acionista e outras necessidades.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 1 100 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)72310000 Serviços de processamento de dados
II.2.4)Descrição do concurso:
Ver endereço de internet disponibilizado no ponto I.3).