Dienstleistungen - 36587-2021
Finnland-Helsinki: IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
2021/S 016-036587
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
IT-konsultointi 2021—2025 (DPS)
Referenznummer der Bekanntmachung: HANSEL DPS 00576
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) kohteena on IT-asiantuntijatyö Hansel Oy:n asiakkaille. DPS:n kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 450 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
DPS:n kohteena on IT-asiantuntijatyö.
Dynaamisen hankintajärjestelmän kohteeseen kuuluvat seuraavat palvelut:
1) Suunnittelu- ja hallintapalvelut
a. Projektinhallinta- ja integraattoripalvelut
b. Määrittely- ja arkkitehtuuripalvelut
c. Palvelumuotoilu
d. Pilvipalveluiden hallinta
e. IT-omaisuuden hallinta
2) Kehitys- ja ylläpitopalvelut
a. Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut sekä ylläpito
b. Laadunvarmistus- ja testauspalvelut
c. Teknologia- ja infrastruktuurikehityspalvelut.
Asiantuntijatyön lisäksi asiakas voi DPS:n perusteella hankkia vähäisessä määrin (korkeintaan 30 % hankinnan kokonaisarvosta) asiakaskohtaisiin sovelluksiin tarkoitettuja valmisohjelmistoja.
DPS:n keston aikana kaikki kiinnostuneet ehdokkaat voivat tehdä siihen osallistumishakemuksen.
DPS on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitettuun päivään asti, ellei sitä keskeytetä tai muuteta DPS:n voimassaollessa.
Hansel Oy:n asiakkaat toteuttavat hankinnat DPS:ään hyväksyttyjen ehdokkaiden kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla, jotka voivat ajoittua DPS:n koko hankintavaiheen ajalle. DPS:n hankintavaihe alkaa perustamisvaiheen jälkeen 1.3.2021 ja päättyy DPS:n voimassaoloajan päättyessä.
Hankintasopimukset voivat olla voimassa enintään viisi (5) vuotta. Jos kuitenkin hankintasopimuksen kohteena on asiakkaan sovelluksen toteutus ja sen jatkuva ylläpitopalvelu tai asiakkaan sovelluksen jatkuva ylläpitopalvelu, hankintasopimuksen kesto voi olla enintään kahdeksan (8) vuotta.
Tarkemmat tiedot DPS:n kohteesta ja sen ehdoista on kuvattu tässä osallistumispyynnössä ja sen liitteissä.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: HANSEL DPS 00576
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 450 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems