II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Reactivi și materiale de laborator 1
Numéro de référence: 9524980/2022/AP-1-5
II.1.2)Code CPV principal33696000 Réactifs et produits de contraste
II.1.4)Description succincte:
1. În cadrul procedurii vor fi achiziționați reactivi și materiale de laborator în vederea efectuării analizelor conform Caiet de sarcini Anexa 2 Cantități-Valori.
2. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
3. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Solutie standard intern pentru cuantificare medicamente anti-HIV
Lot nº: 47
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)33696000 Réactifs et produits de contraste
II.2.4)Description des prestations:
Acord Cadru: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori.
Contract Subsecvent: cantitatea estimată minimă și cantitatea estimată maximă este conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori; cantitatea celui mai mare contract subsecvent = cantitatea maximă a contractului subsecvent conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori.
Tenofovir Disoproxil Fumarate
Lot nº: 28
Oligonucleotide pentru amplificare gena pentru ARNr 16S
Lot nº: 21
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 24
Trusă detecție prin RT-PCR a unor patogeni respiratori bacterieni
Lot nº: 14
Trusă de extracție acizi nucleici virali în sistem automat
Lot nº: 10
Tenofovir Diphosphate Triethylamine Salt (mixture of diastereomers) (metabolit active)
Lot nº: 27
Solutie calibrare pentru pH metru pH 9.21
Lot nº: 55
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 35
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 19
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 34
Trusa cuantificare Bacillus anthracis
Lot nº: 63
Trusă evaluare polimorfism IL28B rs12979860
Lot nº: 20
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 37
Set controale pentru cuantificare medicamente anti-HIV
Lot nº: 49
Pachet cuantificare probe ADN pentru NGS platforma Miseq
Lot nº: 22
Trusa cuantificare Coxiella burnetii
Lot nº: 65
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 56
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 61
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 26
Trusa cuantificare Leptospira
Lot nº: 71
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 38
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 40
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 41
Trusa cuantificare incarcatura virala HIV-2
Lot nº: 59
Trusa cuantificare Listeria monocytogenes
Lot nº: 68
Tenofovir Alafenamide-d5 Fumarate (diastereomers)
Lot nº: 31
3’-Azido-3’-deoxythymidine, Methyl-d3 (1 mg)
Lot nº: 44
Granisetron Hydrochloride (Antiemetic, posibil IS)
Lot nº: 46
Reactivi pentru sortare populatii celulare compatibili cu citometrul in flux cu 6 lasere si sorter celular Aria III
Lot nº: 25
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 42
Solutie calibrare pentru pH metru pH 7
Lot nº: 54
Set detectie prin real-time RT-PCR pentru Yellow Fever
Lot nº: 17
Kit detectie prin real-time RT-PCR tip multiplex pentru Zyka, Chikungunya si Dengue Virus
Lot nº: 16
MiSeq Reagent Nano Kit, v2 (500 cycles)
Lot nº: 23
Solutie calibrare pentru pH metru pH 4.01
Lot nº: 53
Trusa cuantificare Brucella spp
Lot nº: 64
EDTA pentru biologie moleculara
Lot nº: 58
Trusa cuantificare Francisella Tularensis
Lot nº: 72
Trusa cuantificare Pseudomonas aeruginosa
Lot nº: 70
Kit Covid-19 compatibil cu aparatul PCR Rapid ID Now
Lot nº: 8
Amestec de reacție 2x concentrat de tip KAPA HiFi HotStart ready mix (1,25ml)
Lot nº: 6
Pachet Kit-uri de testare rapidă
Lot nº: 5
Tuburi Falcon de polipropilenă 12x75mm cu capac, sterile
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)33140000 Consommables médicaux
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 39
Zidovudine 3’-Azido-3’-deoxythymidine
Lot nº: 43
Trusa cuantificare Klebsiella pneumoniae
Lot nº: 67
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 51
Trusa cuantificare Acinetobacter baumannii
Lot nº: 62
Trusa cuantificare Chlamydophila psittaci
Lot nº: 66
Pachet diagnostic etiologic rapid infecții respiratorii
Lot nº: 74
Trusa cuantificare Neisseria meningitidis
Lot nº: 69
Trusă detecție prin RT-PCR a virusurilor gripale și virusului respirator sincitial B
Lot nº: 11
Beta-glucuronidaza din E. Coli
Lot nº: 18
Tuburi Falcon de polistiren 12x75mm cu capac, sterile
Lot nº: 2
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 4
Sticlă faza mobila 100ml cu dop
Lot nº: 3
OneStep qRT-PCR MasterMix
Lot nº: 60
Trusă reactivi pentru determinarea cantitativă a ARN-HDV prin real-time PCR
Lot nº: 7
Tenofovir-d6 Diphosphate Triethylamine Salt (mixture of diastereomers)
Lot nº: 32
3’-Azido-3’-deoxythymidine, Methyl-d3 (10 mg)
Lot nº: 45
Set calibratori pentru cuantificare medicamente anti-HIV
Lot nº: 48
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 30
Tenofovir Disoproxil-d6 Fumarate
Lot nº: 29
Trusa cuantificare virus West Nile
Lot nº: 73
Teste ATP (Adenozin Trifosfat)
Lot nº: 9
Trusă detecție prin RT-PCR a unor virusuri respiratorii: Bocavirus, Coronavirusuri, Rinovirus
Lot nº: 13
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 36
TRIS-HCl pH 8.0, 1M, 1 litru, pentru biologie moleculara
Lot nº: 50
Trusă detecție prin RT-PCR a unor virusuri respiratorii: Adenovirus, Enterovirus, Metapneumovirus, Paragripale
Lot nº: 12
Solutie KCl 3M de depozitare electrod pH metru
Lot nº: 52
Solutie acetat de sodiu pentru biologie moleculara
Lot nº: 57
Reactivi pentru determinarea rezistenței HBV la tratamentul cu analogi nucleozidici prin tehnica secvențierii acizilor nucleici
Lot nº: 15
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 33