Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dynamiskt inköpsssystem för diagnostiskt ultraljud.
Numéro de référence: 2020-O002562
II.1.2)Code CPV principal33100000 Équipements médicaux
II.1.4)Description succincte:
Region Skåne vill genom denna anbudsinfordran inbjuda leverantörer att ansöka om att bli kvalificerad leverantör till Dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende utrustningar för diagnostiskt ultraljud för att tillgodose Region Skånes återkommande behov.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)33112000 Matériel d'imagerie échographique, ultrasonore et Doppler
33112200 Échographe
II.2.4)Description des prestations: