Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
ACORD CADRU „Activitatea de deszapezire a drumurilor judetene” in perioada 01.11.2022 – 15.03.2026
Număr de referinţă: 14009336_2022_PAAPD1045370/361/21.01.2022
II.1.2)Cod CPV principal90620000 Servicii de deszăpezire
II.1.4)Descriere succintă:
Întretinerea si deszapezirea retelei de drumuri judetene pe cele doua niveluri de interventie, în conformitate cu cerintele şi specificaţiile tehnice din documentatia de atribuire.
1. Termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informatii suplimentare in legătură cu documentaţia de atribuire este de maximum 12 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
2. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Informatii privind acordul-cadru:
- Acord cadru cu un singur operator;
- Durata acordului cadru: maximum 41.5 luni;
- Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minimum 1 contract subsecvent/an;
- Contractele subsecvente urmeaza sa se atribuie prin reluarea competitiei: NU;
- estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru, precum si ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: conform Anexa_VEmax_AC şi Anexa_VEmin_AC, Anexa_VEmax_CS şi Anexa_VEmin_CS din cadrul documentatiei tehnice (liste de cantităţi);
- estimarea valorii celui mai mare contract subsecvent care urmeaza sa fie atribuit pe durata acordului-cadru: 11.647.096 lei fără TVA.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)90630000 Servicii de înlăturare a gheţii
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cuantumul garantiei de participare: 115.000 lei. Perioada de valabilitate a garantiei pentru participare este de 120 zile de la data limita de depunere a ofertelor.
Cuantumul garantiei de buna executie va fi de 10% din valoarea fara TVA a contractului.