Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Anläggningsmaskintjänster 2022
Numéro de référence: 21/44
II.1.2)Code CPV principal60180000 Location de véhicules de transport de marchandises avec chauffeur
II.1.4)Description succincte:
Upphandling av anläggningsmaskinstjänster
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)45112000 Travaux de fouille et de terrassement
45500000 Location de machines et de matériel de construction et de génie civil avec opérateur
II.2.4)Description des prestations:
370339-2022 - ResultatSverige-Kinna: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 21/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen