II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Achiziția publică centralizată, la nivel național, pentru dispozitivele medicale de tipul reactivilor și mediilor de cultură pentru identificarea tulpinilor de Mycobacterium tuberculosis și punerea în evidență a rezistențelor multiple prin genotipare sau metode fenotipice rapide
Numéro de référence: 4266456202112
II.1.2)Code CPV principal24931250 Milieux de culture
II.1.4)Description succincte:
Furnizare dispozitive medicale de tipul reactivilor și mediilor de cultură pentru identificarea tulpinilor de Mycobacterium tuberculosis și punerea în evidență a rezistențelor multiple prin genotipare sau metode fenotipice rapide.
Acordul cadru va fi încheiat cu maxim 7 operatori economici.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 - a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Reactivi GenoType MTBDR plus compatibili cu sistemul de hibridizare HAIN prin metoda LPA
Lot nº: 8
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)24931250 Milieux de culture
II.2.4)Description des prestations:
Minim ut/AC: 8,928/ test
Maxim ut/AC: 14,592/ test
Minim ut/CS: 5/ test
Maxim ut/CS: 50/ test
Dacă se cunoaşte,
- valoarea estimată / acord cadru fără TVA (numai în cifre): intre 1,353,306.24 si 2,211,855.36 Monedă: RON
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 7579.00 lei
Medii și reactivi compatibili cu sistemul VersaTrek pt antibiograma la substante antituberculoase de linia întâi
Lot nº: 20
Minim ut/AC: 100/ test
Maxim ut/AC: 300/ test
Minim ut/CS: 2/ test
Maxim ut/CS: 10/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 2112.80 lei
Mediu solid Lowenstein Jensen pt cultivarea M. tuberculosis
Lot nº: 16
Minim ut/AC: 2,647,600/tub
Maxim ut/AC: 3,457,150/tub
Minim ut/CS: 100/tub
Maxim ut/CS: 3000/tub
- valoarea estimată / acord cadru fără TVA (numai în cifre): intre 4,368,540.00 si 5,704,297.50Monedă: RON
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 4950.00 lei
Reactivi Xpert MTB/Rif compatibili cu echipamentul GeneXpert
Lot nº: 1
Minim ut/AC: 61,470 / cartus
Maxim ut/AC: 106,050 / cartus
Minim ut/CS: 10/ cartus
Maxim ut/CS: 160/ cartus
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 6635.20 lei
Reactivi GenoType MTBDR sl compatibili cu sistemul de hibridizare HAIN prin metoda LPA
Lot nº: 7
Minim ut/AC: 2,016/ test
Maxim ut/AC: 5,088/ test
Maxim ut/CS: 40/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 6459.20 lei
Medii și reactivi pt antibiograma substantelor antiTB linia întâi în sistem MGIT
Lot nº: 12
Minim ut/AC: 8,960 /test
Maxim ut/AC: 12,360/test
Minim ut/CS: 2/test
Maxim ut/CS: 40/test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 8451.20 lei
Medii și reactivi compatibili cu sistemul VersaTrek pt cultivarea în mediu lichid a M. tuberculosis
Lot nº: 19
Minim ut/AC: 2,000 / test
Maxim ut/AC: 4,200/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 2191.50 lei
Kit pt decontaminarea produselor conținînd micobacterii, în vederea cultivării
Lot nº: 11
Minim ut/AC: 821/ kit
Maxim ut/AC: 1,666/ kit
Minim ut/CS: 1/ kit
Maxim ut/CS: 10/ kit
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 5850.00 lei
Medii și reactivi pt antibiograma la Pirazinamidă în sistem MGIT
Lot nº: 14
Minim ut/AC: 6,100/ test
Maxim ut/AC: 8,500/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 3922,00 lei
Reactivi NTM-DR compatibili cu sistemul sistemul de hibridizare HAIN prin metoda LPA prin metoda LPA
Lot nº: 3
Minim ut/AC: 1,152 / test
Maxim ut/AC: 3,648/ test
Maxim ut/CS: 30/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 4531.20 lei
Reactivi Xpert MTB/XDR compatibili cu echipamentul GeneXpert
Lot nº: 2
Minim ut/AC: 3,190/ cartus
Maxim ut/AC: 5,660 / cartus
Minim ut/CS: 10 / cartus
Maxim ut/CS: 50/ cartus
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 4113.50 lei
Mediu solid Lowenstein Jensen pt testarea sensibilității M. tuberculosis la medicamente anti TB de linia întâi și linia a doua
Lot nº: 18
Minim ut/AC: 3,630/trusă cu 20 tuburi (10 tuburi/serie)
Maxim ut/AC: 4,130/trusă cu 20 tuburi (10 tuburi/serie)
Minim ut/CS: 1/trusă cu 20 tuburi (10 tuburi/serie)
Maxim ut/CS: 20/trusă cu 20 tuburi (10 tuburi/serie)
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 6400.00 lei
Medii și reactivi pt antibiograma substantelor antiTB linia a doua în sistem MGIT
Lot nº: 13
Minim ut/AC: 2,880/ test
Maxim ut/AC: 4,800/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 7192.80 lei
Medii și reactivi compatibili cu sistemul automat MGIT pentru cultivarea în mediul lichid a M. tuberculosis
Lot nº: 10
Minim ut/AC: 69,500/ test
Maxim ut/AC: 84,200/ test
Maxim ut/CS: 130/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 5697.90 lei
Reactivi GenoType Mycobacterium AS compatibili cu sistemul de hibridizare HAIN prin metoda LPA
Lot nº: 4
Minim ut/AC: 1,152/ test
- valoarea estimată / acord cadru fără TVA (numai în cifre): intre 142,801.92 si 452,206.08 Monedă: RON
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 3718.80 lei
Mediu solid Lowenstein Jensen pt testarea sensibilității M. tuberculosis la medicamente anti TB de linia întâi (izoniazidă și rifampicină)
Lot nº: 17
Minim ut/AC: 36,530 /trusă (cu 4 tuburi)
Maxim ut/AC: 46,486/trusă (cu 4 tuburi)
Minim ut/CS: 2/trusă (cu 4 tuburi)
Maxim ut/CS: 200/trusă (cu 4 tuburi)
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 5000.00 lei
Reactivi GenoType Mycobacterium CM compatibili cu sistemul de hibridizare HAIN prin metoda LPA
Lot nº: 5
Minim ut/AC: 1,920/ test
Maxim ut/AC: 4,608/ test
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 5809.60 lei
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 15
Minim ut/AC: 26/Kit cu 17 tuburi
Maxim ut/AC: 38/Kit cu 17 tuburi
Minim ut/CS: 1/Kit cu 17 tuburi
Maxim ut/CS: 3/Kit cu 17 tuburi
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 4818,00 lei
Test imunocromatografic rapid AgMPT64 de identificare a complexului Mycobacterium tuberculosis
Lot nº: 9
Minim ut/AC: 124,075/ test
Maxim ut/AC: 152,350/ test
Minim ut/CS: 20/ test
Maxim ut/CS: 400/ test
- valoarea estimată / acord cadru fără TVA (numai în cifre): intre 1,487,659.25 si 1,826,676.50 Monedă: RON
- valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 4796.00 lei
Reactivi GenoType Mycobacterium MTBC compatibili cu sistemul de hibridizare HAIN prin metoda LPA
Lot nº: 6
- valoarea estimată / acord cadru fără TVA (numai în cifre): intre 167,316.48 si 529,835.52 Monedă: RON