Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Bokbuss till Folkbiblioteket i Ljungby kommun
Numéro de référence: 2021/KOF0088/887
II.1.2)Code CPV principal34121000 Autobus et cars
II.1.4)Description succincte:
Beställaren söker en styck (1) fabriksny bokbuss som ska gå både stadskörning och landsvägskörning. Främst är det landsvägskörning men även en del grusvägar.
Bokbussverksamheten är skiftande och har bland annat kunder inom följande segment:
Skola
Funktionsvariationer
Familjeaktiviteter
Allmänheten
Bokbussen rullar måndag till fredag. Ungefär 2000 mil om året. Varje tur innebär många start och stopp.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)34144760 Bibliobus
II.2.4)Description des prestations:
Beskrivning av behovet
Inbjudan
Ljungby kommun inbjuder härmed till anbudsgivning gällande en fabriksny bokbuss till Biblioteket. I detta upphandlingsdokument finns alla nödvändiga uppgifter, krav och villkor för att lämna anbud.