Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:Numéro de référence: EMN-2021-08264
II.1.2)Code CPV principal92225000 Services de télévision interactive
II.1.4)Description succincte:
Udbuddet vedrører Ordregivers indkøb af Underholdningsløsning til Region Sjælland. Underholdningsløsningen består af 2 delaftaler. Delaftale 1: TV-pakker. Delaftale 2: Interaktiv Løsning i form af patientenhed med tilhørende software, monteringsarm og – beslag. Produkterne vil blive tilbudt via en 4-årig rammeaftale.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)32324600 Décodeurs de télévision numérique
45232320 Lignes de télédistribution par câble
48200000 Logiciels de réseau d'internet et d'intranet
48214000 Logiciels de système d'exploitation de réseau
64228000 Retransmission de programmes de télévision et de radio
64228100 Retransmission de programmes de télévision
92224000 Services de télévision numérique
92225100 Services de télédiffusion de films à la demande
92230000 Services de radio et de télévision par câble
92232000 Services de télévision par câble
II.2.4)Description des prestations:
Region Sjælland går i udbud med Underholdningsløsning på en 4 årig rammeaftale med 2 delkontrakter:
Delaftale 1: TV-pakker, dækker over adgang til kanaler/kanalpakker, sansekanaler, som kan distribueres igennem en IP TV løsning og antenne signal, samt understøtte vores nuværende installationer.
Delaftale 2: Interaktiv løsning, dækker over adgang og formidling af applikationer, som f.eks. streamingtjenester, MinSP, træningsmuligheder, infovideoer mm. Der indgår patientenhed, software til patientenhed, monteringsarm og -beslag i denne delaftale og Regionen ønsker tilbud på en samlet løsning for ovenstående.
II.2.1)Intitulé:
Delaftale 2, Interaktiv Løsning
Lot nº: 2