Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 374519-2022
Grèce-Athènes: Services de réparation et d'entretien d'installations électriques et mécaniques de bâtiment
2022/S 131-374519
Avis de modification
Modification d'un contrat/d'une concession en cours
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Ενεργειακή αναβάθμιση τού 424 Γ.Σ.Ν.Ε.
II.1.2)Code CPV principal
50710000 Services de réparation et d'entretien d'installations électriques et mécaniques de bâtiment
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
31711120 Transducteurs
II.2.4)Description du contrat au moment de la conclusion du contrat:
Η σύμβαση είναι μεικτή σύμβαση, κατά την έννοια τής παρ. 2 του άρθρου 4 τού Ν.4412/2016 και περιλαμβάνει το τμήμα 1 αυτής: «Προμήθεια και εγκατάσταση», και το τμήμα 2 αυτής «Λειτουργία και συντήρηση».
Τμήμα 1: Αφορά στην προμήθεια και εγκατάσταση:
— συστήματος τριπαραγωγής ηλεκτρισμού θερμότητας και ψύξης,
— συστήματος ηλιακών συλλεκτών κενού για την παραγωγή ψύξης,
— συστήματος κινούμενων σκιάστρων στην ανατολική όψη του κεντρικού κτιρίου του νοσοκομείου,
— φωτιστικών ή/και λαμπτήρων τεχνολογίας LED στους διαδρόμους των κλινικών, σε αντικατάσταση των συμβατικών λαμπτήρων μόνωσης στους αεραγωγούς του κλιματισμού, που οδεύουν εξωτερικά του κτιρίου,
— μαγνητικών επαφών στα εξωτερικά κουφώματα, για τη διακοπή της λειτουργίας των fan coils,
— αναβάθμιση του BMS και τροποποίησή του σε BEMS.
Τμήμα 2: Λειτουργία και συντήρηση τού συστήματος τριπαραγωγής, καθώς και του ψύκτη απορρόφησης και του πύργου ψύξης τού συστήματος ηλιακών συλλεκτών κενού, για την παραγωγή ψύξης.