Avis d'attribution de marché – secteurs spéciaux
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
„Furnizare și Transport MOTORINA”
Numéro de référence: 1102556_2021_PAAPD1176230
II.1.2)Code CPV principal09134220 Carburant diesel (EN 590)
II.1.4)Description succincte:
RATBV S.A. achiziţionează pentru o perioadă de 2 ani de zile, motorină EURO 5-10 ppm (cu cifra cetanică de minim 51) utilizată drept combustibil pentru motoarele diesel care echipează autovehiculele din parcul societății.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor” Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Motorină EURO 5-10 ppm (cu cifra cetanică de minim 51) utilizată drept combustibil pentru motoarele diesel care echipează autovehiculele din parcul societății, pentru o perioadă de 2 ani de zile.
Cantitate estimată / acord cadru / 2 ani : minim 5.222 tone, maxim 6.527 tone
Cantitate estimată / contract subsecvent / 6 luni: minim 1.305,50 tone / maxim 1.631,75 tone
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este 9.888.405,00 lei fara TVA