Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Lieferungen - 379548-2021
Submission deadline has been amended by:  441989-2021
Polen-Działoszyce: Elektrobusse
2021/S 143-379548
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa elektrycznego autobusu szkolnego wraz z ładowarką
Referenznummer der Bekanntmachung: BID.ZP.03.2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34144910 Elektrobusse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego autobusu elektrycznego.
1) Wymiary autobusu:
a) długość od 11,7 m do 12,50 m,
b) maksymalna wysokość całkowita do 3,50 m,
c) dopuszczalna szerokość całkowita do 2,55 m;
2) liczba miejsc do przewozu pasażerów:
a) liczba miejsc: minimum 41 miejsc siedzących dla pasażerów (dopuszcza się zaoferowanie pełnowymiarowych nieskładanych – łatwo demontowanych foteli w miejscu zatoki dla wózka inwalidzkiego), siedzenia wyposażone w pasy bezpieczeństwa, wszystkie fotele przodem do kierunku jazdy,
b) min. 10 miejsc stojących; liczba miejsc stojących nie może przekraczać 25 % liczby siedzeń;
3) napęd elektryczny.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego autobusu elektrycznego.
b) min. 10 miejsc stojących; liczba miejsc stojących nie może przekraczać 25 % liczby siedzeń,
c) autobus musi spełniać wymagania definicji autobusu szkolnego w rozumieniu art. 2 pkt 41a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 450, z późn. zm.) oraz określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2016 r. poz. 2022, z późn. zm.) w zakresie autobusu szkolnego;
3) napęd elektryczny:
a) z funkcją ograniczenia prędkości maksymalnej do 80 km/h,
b) silnik lub silniki o mocy zapewniającej prędkości i przyspieszenia charakterystyczne dla tras publicznego transportu zbiorowego, moc silnika lub silników musi zapewnić zamawiającemu realizację transportu na trasach, na których autobus będzie użytkowany. Zamawiający wymaga zastosowania silnika (lub silników) o łącznej mocy nie mniejszej niż 120 kW,
c) z funkcją odzysku energii elektrycznej podczas hamowania autobusu dla potrzeb ładowania magazynu energii,
d) przebieg na jednym ładowaniu minimum 160 km.
2. Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym i być dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 450, z późn. zm.).
3. Dostarczenie zamawiającemu przedmiotu zamówienia gwarantuje wykonawca własnym transportem i na własny koszt.
4. Gwarancja:
1) wymagana gwarancja wraz z bezpłatnymi przeglądami serwisowymi przez okres 60 miesięcy (autobus i ładowarka);
2) zapewnienie serwisu obejmującego naprawy gwarancyjne pojazdu autoryzowanej stacji obsługi z zapewnieniem odbioru i dostawy autobusu na koszt wykonawcy. Termin odbioru i dostawy nie może wydłużać terminu napraw i przeglądów serwisowych;
3) czas reakcji serwisu (dokonanie zdalnej diagnostyki lub fizyczne stawienie się serwisanta i podjęcie czynności zmierzających do naprawy autobusu) w ciągu ...... godzin (pełne godziny) licząc od momentu zgłoszenia awarii z obowiązkiem naprawy – zgodnie z ofertą wykonawcy.
Zapis dotyczy dni roboczych, tj. od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.