Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:Număr de referinţă: 4208498201832
II.1.2)Cod CPV principal33183200 Proteze ortopedice
II.1.4)Descriere succintă:
Proteze ortopedice, conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 de zile.
Data-limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare [conform art. 160 alin. (2) si art. 161 din Legea 98/2016, modificate prin OUG 107/2017].
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Endoproteza totala cimentata de genunchi de revizie
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33183200 Proteze ortopedice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 10 buc.
Endoproteza totala primara de sold necimentata titan poros, cap ceramic, crosslink
Lot nr.: 2
Cantitatea minima a acordului cadru este de 10 buc si cantitatea maxima este 200 buc.
Proteza totala de genunchi de revizie modulara cimentata cu platou mobil
Lot nr.: 12
Proteza de genunchi unicondilara cimentata
Lot nr.: 15
Cantitatea minima a acordului cadru este de 18 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Proteza totala de sold necimentata anatomica press-fit, cuplu ceramic-polietilena cross-linkata
Lot nr.: 16
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 100 buc.
Proteza totala primara de sold cimentata nepolisata cu autocentrare in canalul femural
Lot nr.: 14
Cantitatea minima a acordului cadru este de 3 buc si cantitatea maxima este30 buc.
Tija femurala modulara de revizie necimentata de sold cu zavorare distala
Lot nr.: 17
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 50 buc.
Proteza totala de genunchi cu platou mobil cu tibie modulara
Lot nr.: 21
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Stem femural necimentat cu hidroxiapatita
Lot nr.: 22
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 5 buc.
Cap femural articular ceramic
Lot nr.: 27
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 30 buc.
Ciment ortopedic cu vascozitate inalta cu gentamicina
Lot nr.: 40
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33697110 Cimenturi pentru reconstrucţie osoasă
Cantitatea minima a acordului cadru este de 30 buc si cantitatea maxima este 400 buc.
Proteza bipolara de sold necimentata
Lot nr.: 38
Insert autoretentiv pentru cupa acetabulara necimentata
Lot nr.: 25
Cap femural articular metalic
Lot nr.: 26
Stem tibial pentru proteza totala primara de genunchi postero-stabilizata
Lot nr.: 31
Proteze de revizie temporare de genunchi, drept si stang cu antibiotic
Lot nr.: 34
Cupa acetabulara necimentata
Lot nr.: 24
Bloc de augumentare pentru cotil in revizia protetica
Lot nr.: 19
Proteza bipolara de sold cimentata
Lot nr.: 37
Endoproteza totala de sold necimentata de revizie
Lot nr.: 4
Endoproteza totala cimentata de genunchi de revizie tip balama
Lot nr.: 8
Proteza totala de genunchi necimentata cu platou mobil si stabilizare posterioara
Lot nr.: 11
Cantitatea minima a acordului cadru este de 10 buc si cantitatea maxima este 150 buc.
Proteza sold necimentata de revizie modulara cu zavorare distala si cupa necimentata
Lot nr.: 13
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Proteza totala de sold necimentata cuplu ceramic/ceramic-titan poros
Lot nr.: 3
Cantitatea minima a acordului cadru este de 10 buc si cantitatea maxima este 100 buc.
Proteze de revizie de sold cu antibiotic, cu coada lunga
Lot nr.: 33
Proteza totala de sold cimentata
Lot nr.: 36
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 200 buc.
Proteze de revizie temporare de sold cu antibiotic, cu coada scurta
Lot nr.: 32
Proteza totala de sold hibrid inversat-tija cu acoperire titan poros, cupa cimentata cu cuplu ceramic-polietilena
Lot nr.: 9
Cantitatea minima a acordului cadru este de 20 buc si cantitatea maxima este 200 buc.
Inele de ramforsare in revizia protetica
Lot nr.: 5
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 15 buc.
Proteza totala primara de genunchi postero-stabilizata cu femur si tibie modulare
Lot nr.: 29
Ciment ortopedic cu vascozitate medie cu gentamicina
Lot nr.: 39
Endoproteza totala primara de sold necimentata – titan poros
Lot nr.: 1
Cantitatea minima a acordului cadru este de 50 buc si cantitatea maxima este 600 buc.
Endoproteza totala primara cimentata de genunchi cu componenta tibiala cu trei raze de curbura
Lot nr.: 6
Cantitatea minima a acordului cadru este de 50 buc si cantitatea maxima este 100 buc.
Proteza totala de genunchi cu numar incomensurabil de raze de curbura
Lot nr.: 28
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 40 buc.
Endoproteza totala cimentata de genunchi cu sapte raze de curbura cu conservarea osului si hipermobilitate
Lot nr.: 35
Proteza totala primara necimentata de sold cu dubla mobilitate
Lot nr.: 18
Cantitatea minima a acordului cadru este de1 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Proteza totala de sold necimentata cu cupa filetata-tija cu acoperire titan poros, cupa filetata si cuplu ceramic-polietilena
Lot nr.: 20
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 50 buc.
Proteza totala de genunchi cimentata cu platou mobil si stabilizare posterioara
Lot nr.: 10
Cantitatea minima a acordului cadru este de 30 buc si cantitatea maxima este 300 buc.
Stem femural pentru proteza totala primara de genunchi postero-stabilizata
Lot nr.: 30
Stem femural cimentat polisat, biconic, cu autocentrare
Lot nr.: 23