Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
THL - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - Tartuntatautirekisterin uudistaminen
Referenznummer der Bekanntmachung: THL/3999/2.02.06/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) ylläpitämän tartuntatautirekisterin uudistaminen. Hankinta koskee sopimuskautta.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena on Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) ylläpitämän tartuntatautirekisterin uudistaminen.
Hankinta koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Sopimuskausi alkaa sopimuksen allekirjoittamisesta ja on voimassa 6 kuukautta. Sopimus allekirjoitetaan mahdollisimman pian aikaisintaan 1.12.2021 ja viimeistään 1.1.2022. Lisäksi THL varaa oikeuden 6 kuukauden mittaiseen optiokauteen.
Tilaaja arvioi tarjoajan kehitystiimin työtä tarvittavan täysipäiväisesti kuusi kuukautta sopimuskauden ajan.
Hankinnan arvioitu laajuus on 500 henkilötyöpäivää.
THL:lla ei ole määräostovelvoitetta palveluille.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: THL/3999/2.02.06/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: