II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziție „Produse de curățenie”
Referenznummer der Bekanntmachung: 4026712_2020_PAAPD1148234
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39830000 Reinigungsmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta, prin aplicarea prezentei proceduri, urmareste achizitionarea de produse de curatenie necesare desfasurarea activitatii spitalicesti.
La finalul prezentei proceduri de atribuire se va incheia un acord-cadru pe o perioada de 48 de luni, cu maximum trei operatori economici.
Cantitatile minime acord-cadru, precum si cantitatile maxime ale acordurilor cadru sunt prevazute in caietul de sarcini.
Cantitatile minime contract subsecvent, precum si cantitatile maxime ale contractelor subsecvente sunt prevazute in caietul de sarcini.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 10-a zi înainte de data si ora-limita stabilită pentru depunerea ofertelor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 11 719 588.80 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 61
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 61
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dispenser pentru servetele pliate tip ZZ din hartie
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39830000 Reinigungsmittel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Estimarile cantitatilor minime si maxime ale Acordului-Cadru si ale Contractelor Subsecvente sunt prevazute in caietul de sarcini.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 102,000.00 RON.
Detergent/dezinfectant de toalete/ alte suprafete
Los-Nr.: 13
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 4,740.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 900.00
Lei.
Manusi de unica folosinta transparente
Los-Nr.: 27
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,620.00 RON.
Detergent automat pentru pardoseli
Los-Nr.: 9
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 13,713.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 6,840.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 2,700.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 18,000.00 RON.
Saci menajeri negri 120 l
Los-Nr.: 45
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 13,200.00lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 50
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,800.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39222100 Einweg-Gastronomiebedarf
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 18,300.00 RON.
Pungi tip maieu biodegradabile 5 kg
Los-Nr.: 41
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 45,000.00 RON.
Solutie pentru curatat inox
Los-Nr.: 59
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,020.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 924.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 39
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 16,200.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 702.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 936.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 135,000.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 858.00 RON.
Sapun lichid pentru nou-nascuti
Los-Nr.: 52
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 5,460.00 RON.
Linguri de unica folosinta
Los-Nr.: 26
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 201.60 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 25,500.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 18,900.00 RON.
Tableta anticalcar pentru vasul de toaleta
Los-Nr.: 61
Pahare unică folosință carton
Los-Nr.: 32
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1500.00 RON.
Perie pentru spalat instrumentar cu peri sintetic
Los-Nr.: 36
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 27,720.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 39,900.00 RON.
Solutie pentru cuptor si aragaz
Los-Nr.: 58
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 2,340.00 RON.
Solutie pentru indepartarea petelor de pe rufe colorate si albe
Los-Nr.: 60
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 24,300.00 RON.
Saci menajeri negri 240 l
Los-Nr.: 46
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 600.00lei.
Detergent lichid manual de pardoseala
Los-Nr.: 11
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 51,810.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,971.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 25
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 40,800.00 RON.
Caserola meniu 2 compartimente pvc
Los-Nr.: 5
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 76,500.00 RON.
Dispozitiv spalat geamuri
Los-Nr.: 15
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 11,700.00 RON.
Set tacam cutit, lingura, furculita, servetel unica folosinta
Los-Nr.: 54
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 22,500.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 14,700.00 RON.
Detergent lichid pentru vase
Los-Nr.: 12
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 31,590.00 RON.
Detergent automat pudra pentru rufe
Los-Nr.: 10
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 374,400.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 15,750.00 RON.
Servetele pliate tip ZZ din hartie
Los-Nr.: 53
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 960,000.00 RON.
Dozator automat cu senzor pentru sapun lichid
Los-Nr.: 16
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 216,000.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 9,660.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 7,500.00 RON.
Folie de aluminiu alimentara
Los-Nr.: 19
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,920.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 48
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 51,000.00lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 13,500.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 8,910.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 56
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,980.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,950.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 49,800.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1,008.00 RON.
Saci menajeri negri 300 l
Los-Nr.: 47
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 7,800.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 128,700.00 RON.
Perie pentru plafon cu maner telescopic
Los-Nr.: 34
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 12,480.00 RON.
Perie pentru spalat instrumentar cu peri inox
Los-Nr.: 35
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 17,280.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
Perie pentru dusumea/pardoseli cu coada
Los-Nr.: 33
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 10,140.00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 55
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 748.00 RON.