II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: T2/28684/28082019
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30213000 Personalcomputer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii, în calitate de unitate de achizitii centralizata, va incheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 36 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face/derula de catre unitatile beneficiare din cadrul sistemului administrației penitenciare (poliție penitenciară), conform Anexei 2 atasate caietului de sarcini. Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan intre autoritatile contractante beneficiare (unitățile beneficiare) cu operatorii economici semnatari ai acordului-cadru pentru bunuri de natura IT (loturile) castigate la procedura, in functie de necesitati. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelo [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 25 777 485.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für nur ein Los
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 15
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele se pot depune pentru unul, mai multe sau toate loturile.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30213000 Personalcomputer
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate acord-cadru: minima 318 buc. – maxima 422 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 1 buc. – maxima 50 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Switch cu management cu 24 porturi
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30230000 Computerbezogene Geräte
Cantitate acord-cadru: minima 235 buc. – maxima 282 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 5 buc. – maxima 6 buc.
Echipament multifuncțional de rețea, A3
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30232150 Tintenstrahldrucker
Cantitate acord-cadru: minima 18 buc. – maxima 37 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 1 buc. – maxima 4 buc.
Licență de volum guvernamentală Windows Server 2016 Data Center – 2 procesoare fizice/10 cores per procesor
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48620000 Betriebssysteme
Cantitate acord-cadru: minima 460 buc. – maxima 920 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 10 buc. – maxima 20 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung
Cantitate acord-cadru: minima 1 152 buc. – maxima 3 795 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 1 buc. – maxima 200 buc.
Echipament multifuncțional de rețea, A4
Los-Nr.: 5
Cantitate acord-cadru: minima 148 buc. – maxima 257 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 1 buc. – maxima 20 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30233132 Festplattenlaufwerke
Cantitate acord-cadru: minima 3 buc. – maxima 4 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 3 buc. – maxima 4 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38652120 Videoprojektoren
Cantitate acord-cadru: minima 47 buc. – maxima 56 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 1 buc. – maxima 5 buc.
Switch cu management cu 48 porturi
Los-Nr.: 8
Cantitate acord-cadru: minima 6 buc. – maxima 22 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 2 buc. – maxima 10 buc.
Sistem operare MS Windows 10 Enterprise, licență guvernamentală
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32425000 Netzbetriebssystem
Cantitate acord-cadru: minima 486 buc. – maxima 730 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 3 buc. – maxima 30 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Cantitate acord-cadru: minima 52 buc. – maxima 100 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 1 buc. – maxima 8 buc.
Switch cu management SFP WDM
Los-Nr.: 9
Cantitate acord-cadru: minima 4 buc. – maxima 5 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 4 buc. – maxima 5 buc.
Licență Microsoft Office 2016 Pro
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48517000 IT-Softwarepaket
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Cantitate acord-cadru: minima 47 buc. – maxima 94 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 1 buc. – maxima 2 buc.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Cantitate acord-cadru: minima 3 634 buc. – maxima 3 874 buc.
Cantitate contract subsecvent: minima 3 buc. – maxima 205 buc.