Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Helsingin seurakuntayhtymä - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Asiantuntijatyö - Asiakkuudenhallintajärjestelmän toteuttaminen
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Helsingin seurakuntayhtymän oli tarkoitus hankkia asiantuntijatyötä uuden asiakkuuden hallintajärjestelmän toteuttamiseksi. Asiakkuuden hallintajärjestelmä toteutetaan käyttäen Microsoft Power Platform ja/tai Dynamics 365 -alustaa, yhdistettynä Microsoft 365:een.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Helsingin seurakuntayhtymä pyysi tarjouksia asiantuntijatyöstä uuden asiakkuudenhallintajärjestelmän toteuttamiseksi. Asiakkuuden hallintajärjestelmä toteutetaan käyttäen Microsoft Power Platform ja/tai Dynamics 365 -alustaa, yhdistettynä Microsoft 365:een.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan arvioitu laajuus on noin 1000 henkilötyöpäivää sopimuskaudella. Luku on tilaajaa sitomaton arvio hankinnan laajuudesta. Tilaaja ei sitoudu hankinnalla mihinkään vähimmäismäärään.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: