Bauleistung - 416763-2022
Submission deadline has been amended by:  554927-2022
die Slowakei-Bratislava: Landschaftsgärtnerische Arbeiten
2022/S 146-416763
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Hrubé terénne úpravy pre Strategické územie Valaliky
Referenznummer der Bekanntmachung: VO-NZ001/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Predmetom zákazky je vykonanie stavebných prác hrubých terénnych úprav (HTÚ), vybudovanie a likvidácia dočasných staveniskových ciest, príprava projektovej dokumentácie a vykonávanie inžinierskych činností, tak ako sú podrobne vymedzené v časti B. OPIS PREDMETU ZÁKAZKY súťažných podkladov.
Účelom a cieľom hrubých terénnych úprav je príprava záujmového územia tak, aby bolo budúce stavenisko pripravené pre koncového klienta na výstavbu závodu, v zmysle definovaných požiadaviek pre finálnu úroveň 0,000 (únosnosť na povrchu a v podloží, dovolené sadanie, hĺbka hladiny podzemnej vody pod finálnou podlahou, povrch pláne. atď.).
Základné údaje o záujmovej lokalite
Umiestnenie:
štát: Slovenská republika (SR)
kraj: Košický
okres: Košice okolie
kataster: Valaliky
plocha: cca 280 ha
výškopis: cca 186 - 203 m. n. m
Polohopis a výškopis záujmového územia tvorí súčasť prílohy č. 8 súťažných podkladov.
Rekapitulácia okrajových podmienok pre spracovanie HTÚ
Požiadavka na hladinu podzemnej vody je definovaná 3,0 m pod 0,000 (pod finálnou výškou podlahy),
Povrch upraveného terénu HTÚ nebude primárne spádovaný.
Jednotlivé úrovne povrchu HTÚ budú situované cca 800 mm pod vrchným povrchom podláh.
Odvoz nevyužiteľnej ornice a prebytočného nevhodného materiálu predpokladáme do maximálnej vzdialenosti 30 km,
Zhutnenie násypov musí byť realizované po vrstvách s hrúbkou max. 250 - 300 mm s dosiahnutím nasledovných parametrov finálnej úrovne statického modulu deformácie vrátane pomeru medzi dvomi zaťažovacími cyklami statickej zaťažovacej skúšky:
Edef,2 60 MPa, Edef,2/Edef,1 2,5, pre plochy pod budovami.
Edef,2 45 MPaEdef,2/Edef,1 2,5, pre plochy pod cestnými komunikáciami, parkoviskami, kontajnerovými plochami, železničnými dráhami a pod.;
Násypový materiál musí byť charakteru štrkovitej zeminy frakcie 0 63 mm, s podielom zŕn priemeru d < 0,063 mm menej ako 5%, charakterizovaný podľa STN 72 1001 ako zemina triedy G3/G-F,
Na plochách pod budovami, kde nie je prítomná štrková vrstva, bude vytvorená štrková vrstva o hrúbke 300 mm, ktorá poslúži ako vhodný pracovný povrch pre prípad dažďa na účely minimalizácie prestojov.
Hrúbka násypu štrkovitej zeminy (v násype ako aj v mieste výmeny podložia) bude rešpektovať triedu zeminy v podloží ako aj jej únosnosť.
Max. pôdorysný rozmer plošných základov je 3,0 m x 3,0 m.
Úplný opis predmetu zákazky, vrátane indikatívneho harmonogramu je uvedený v časti B. OPIS PREDMETU ZÁKAZKY súťažných podkladov.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 88 934 153.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45112210 Mutterbodenabtrag
45112400 Aushubarbeiten
45112310 Aufschüttungsarbeiten
45262210 Fundamentierungsarbeiten
45233300 Fundamentierungsarbeiten für Fernstraßen, Landstraßen, Straßen und Fußwege
45232453 Verlegung von Dränrohren und Bau von Entwässerungskanälen
45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
V rámci uskutočnenia predmetu zákazky úspešný uchádzač vykoná najmä:
Odstránenie a vodorovné premiestnenie travín, tŕstia a krovín;
Odstránenie, premiestnenie, uskladnenie, odvoz a rozprestrenie ornice;
Odstránenie existujúcich dočasných staveniskových ciest z plôch A, C, D, E, H;
Výkopy, hĺbenie jám, premiestnenie výkopku, uloženie sypaniny na skládky;
Zhutnenie podložia, uloženie sypaniny do násypu súdržnej horniny s mierou zhutnenia 96 až 100 % podľa
Proctor-Standard pre plochy pod budovami, cestnými komunikáciami, parkoviskami, kontajnerovými plochami,
železničnými dráhami a pod;
Proctor-Standard pre ostatné plochy (plochy určené pre budúcu výstavbu a pláň pod zelenými plochami);
Realizácia odvodňovacieho systému (žľaby, trativody, drenážny systém)
Zriadenie dočasných staveniskových ciest pre realizáciu prác HTÚ a ich následná likvidácia
Izolácie proti vode a vlhkosti
Príprava projektovej dokumentácie v rozsahu:
-Projekt dočasného dopravného značenia
-Kontrolný a skúšobný plán
-Projekt organizácie výstavby (POV)
-Dokumentácia pre uskutočnenie stavby (realizačná dokumentácia)
-Dokumentácia skutočnej realizácie stavby (DRS)
-Dokumentácia ku kolaudácii stavby
-Dokumentácia o kvalite verejnej práce podľa zákona č. 254/1998 Z.z. o verejných prácach v znení
neskorších predpisov
Inžinierska činnosť k odsúhlaseniu projektu dočasného dopravného značenia a k získaniu právoplatného
kolaudačného rozhodnutia k HTÚ;
Digitálne geodetické zameranie pri prevzatí staveniska a digitálne geodetické zamerania pri meraní prác v
súlade s podmienkami určenými v časti C. NÁVRH ZMLUVY súťažných podkladov.
Statické zaťažovacie skúšky na účely preberania jednotlivých častí diela, pri ktorých je určený statický modul
deformácie vrátane pomeru medzi dvomi zaťažovacími cyklami statickej zaťažovacej skúšky v súlade s STN 73
6190: 2019;
Služby spojené s realizáciou HTÚ špecifikované v časti B. OPIS PREDMETU ZÁKAZKY súťažných podkladov;
Manažment kontrolných dní a projektovej dokumentácie v súlade s podmienkami určenými v časti C. NÁVRH
ZMLUVY súťažných podkladov;
Príprava a dodávanie týždenných a mesačných správ o postupe prác v slovenskom jazyku a v anglickom
jazyku v súlade s aplikovateľnými medzinárodnými štandardmi a podmienkami určenými v časti C. NÁVRH
Vykonávanie činnosti koordinátora bezpečnosti v zmysle nariadenia Vlády Slovenskej republiky č. 396/2006
Z.z. o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na stavenisko.
Podrobná špecifikácia jednotlivých prác a materiálov je uvedená vo Výkaze výmer, ktorý tvorí prílohu č. 7 súťažných podkladov.