Lieferungen - 417261-2022
Griechenland-Eleysina: Straßenbeleuchtung
2022/S 146-417261
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Επαναπροκήρυξη διαγωνισμού με τίτλο: “ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ ΤΥΠΟΥ LED”
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34993000 Straßenbeleuchtung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Επαναπροκήρυξη ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού άνω των ορίων του Δήμου Ελευσίνας εκτιμωμένης αξίας 4.712.658,44 € (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%). Αντικείμενο της σύμβασης είναι η βελτίωση του Περιβάλλοντος μέσω της μείωσης των εκπομπών ρύπων, η βελτίωση της ενεργειακής αποδοτικότητας στις δημοτικές εγκαταστάσεις οδοφωτισμού του Δήμου Ελευσίνας καθώς και η αναβάθμιση του φωτισμού σε υποφωτισμένες οδούς του Δήμου με την μελέτη προμήθειας: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ ΤΥΠΟΥ LED» (τα προσφερόμενα υλικά απαιτείται να είναι υψηλής ποιότητας, πλήρως εναρμονισμένα με τους διεθνείς κανονισμούς και απαιτήσεις περί οικολογικής ανάπτυξης των Πόλεων). (τα προσφερόμενα υλικά απαιτείται να είναι υψηλής ποιότητας, πλήρως εναρμονισμένα με τους διεθνείς κανονισμούς και απαιτήσεις περί οικολογικής ανάπτυξης των Πόλεων).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 3 800 531.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 34993000-4, 34991000-0, 31518600-6, 31531000-7, 31532800-2.
ΠΡΙΝ / ΜΕΤΑ
Τεχνολογία Λαμπτήρα/
Φωτιστικού Σώματος Ισχύς Συμβατικού Συστήματος Φωτιστικού Σώματος Τεχνολογία Σύγχρονου Λαμπτήρα/
Φωτιστικού Σώματος Ισχύς Σύγχρονου Συστήματος Φωτιστικού Σώματος Αριθμός φωτιστικών σωμάτων
(W) (W) (ΤΕΜ)
ΣΥΝΟΛΟ 6.030
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙ ΙΣΤΟΥ 400W 460,00 LED Ισχύος 110−150 W, χωρίς βραχίονα 125,45
207
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙ ΙΣΤΟΥ 250W 287,50 LED Ισχύος 110−150 W, χωρίς βραχίονα 125,45
700
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙ ΙΣΤΟΥ 250W 287,50 LED Ισχύος 80−110 W, χωρίς βραχίονα 95,45 44
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙ ΙΣΤΟΥ 250W 287,50 LED Ισχύος 50−80 W, χωρίς βραχίονα 76,19 79
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙ ΙΣΤΟΥ 150W 172,50 LED Ισχύος 50−80 W, χωρίς βραχίονα 76,19 345
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙ ΙΣΤΟΥ 125W 143,75 LED Ισχύος 50−80 W, χωρίς βραχίονα 55,24 3.464
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΤΥΠΟΥ 125W 143,75 LED Ισχύος 25−50 W, χωρίς
βραχίονα 37,14 51
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΕΠΙ ΙΣΤΟΥ 150W 172,50 LED Φωτιστικό σώμα καλλωπιστικού τύπου έως
45W 45 106
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΤΥΠΟΥ 2Χ70W 161,00 LED Φωτιστικό σώμα
καλλωπιστικού τύπου έως 45W 45 473
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΤΥΠΟΥ 70W 80,50 LED Φωτιστικό σώμα καλλωπιστικού
τύπου έως 45W 45 198
ΠΑΛΑΙΑ ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ ΤΥΠΟΥ 150W 172,50 LED Φωτιστικό σώμα καλλωπιστικού
τύπου έως 42W 42 25
τύπου έως 40W 40 135
καλλωπιστικού τύπου έως 40W 40 80
ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΒΟΛΕΑΣ 1000W 1150,00 LED Προβολέας ισχύος 150-200W 188,24 41
ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΒΟΛΕΑΣ 400W 460,00 LED Προβολέας ισχύος 50-80W 78,82 42
Αντικατάσταση των υφιστάμενων βραχιόνων με βραχίονες στήριξης κυκλικής διατομής Φ60mm: 1.500