I. В откритата процедура може да участва участник, който отговаря на условията по чл. 10, ал. 1 от ЗОП и изискванията на възложителя, посочени в документацията.
II. Възложителят отстранява участник, за когото са налице следните основания и обстоятелства, възникнали преди или по време на процедурата:
2. обстоятелство по чл. 107 (без т. 2, б. "б") от ЗОП.
5. Установени в ценовото предложение неточности и/или несъответствия и/или пропуски и/или аритметични грешки в изчисленията.