Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Iluminat ornamental de sarbatori in Municipiulu Ramnicu Valcea
Număr de referinţă: 2540813/2022/3S
II.1.2)Cod CPV principal51110000 Servicii de instalare a echipamentului electric
II.1.4)Descriere succintă:
Prestarea serviciilor de iluminat ornamental de sarbatori (Sarbatorile de Iarna, Sarbatorile Pascale, Ziua Imnului National şi/sau alte evenimente) in Municipiul Ramnicu Valcea, montarea demontarea si asigurarea functionarii diverselor elemente ornamentale, prestarea de proiectii video pe cladiri specifice diverselor evenimente/sarbatori de iarna/sarbatori pascale/ziua imnului national.
Cerintele angajatorului fac parte integranta din documentatia pentru atribuirea acordului - cadru şi constituie ansamblul de cerinte pe baza carora se elaboreaza, de catre fiecare ofertant, Propunerea tehnica si Propunerea financiara. Caietul de sarcini contine cerintele minime impuse pentru atribuirea acordului - cadru. Serviciile acordului cadru vor fi realizate intr-o perioada de 4 ani calendaristici prin cadrul unui numar nelimitat de contracte subsecvente.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor- 20 zile
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)31500000 Aparatură de iluminat şi lămpi electrice
31527260 Sisteme de iluminat
34928500 Echipament de iluminat stradal
34928520 Stâlpi de iluminat
45316110 Instalare de echipament de iluminare stradală
45451100 Lucrări ornamentale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
„Iluminat ornamental de sarbatori in Municipiul Ramnicu Valcea”
Prestarea serviciilor de iluminat ornamental de sarbatori (Sarbatorile de Iarna, Sarbatorile Pascale, Ziua Imnului National şi/sau alte evenimente) in Municipiul Ramnicu Valcea, montarea demontarea si asigurarea functionarii diverselor elemente ornamentale și prestarea de proiectii video pe cladiri specifice diverselor evenimente/sarbatori de iarna/sarbatori pascale/ziua imnului national.Cerintele angajatorului fac parte integranta din documentatia pentru atribuirea acordului - cadru şi constituie ansamblul de cerinte pe baza carora se elaboreaza, de catre fiecare ofertant, propunerea tehnica. Caietul de sarcini contine cerintele minime impuse pentru atribuirea acordului – cadru privind serviciile de montare, conectare, intretinere, deconectare si demontare a sistemului de iluminat ornamental de sarbatori. Cantitatile Minime si Maxime ale Acordului cadru cat si Cantitatile Maxime ale celui mai mare Contract subsecvent de servicii, se regasesc in cadul Documentiei de atribuire in formularele: 41. Elemente_decorative_Cant_Estim_Min_si_Max_AC; 42. Elemente_decorative_Cant_Estim_Min_si_Max_CS; 43. Proiectii_Video_Cant_Estim_AC si 44. Proiectii_Video_Cant_Estim_CS;
Valori ale Acordului-cadru:
Valoarea totala estimata (fara TVA) 22.000.000,00 lei fara TVA:
Valoare Maxima Acord-cadru = 22.000.000,00 lei fara TVA;
Valoare Minima Acord Cadru = 470.000,00 lei fara TVA;
Valori ale Contractului subsecvent:
Valoarea celui mai mare contract subsecvent: = 4.200.000,00 lei fara TVA;
Valoarea celui mai mic contract subsecvent: = 37.000,00 lei fara TVA