II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Modernizácia údržbovej základne v Košiciach, realizácia - II. etapa -Technológie
Referenznummer der Bekanntmachung: 2022/1/DPMK
II.1.2)CPV-Code Hauptteil43800000 Werkstattausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Predmet zákazky nadväzuje na predošlú dokončenú stavebnú zákazku v rámci Projektu modernizácia technickej základne na opravu a údržbu vozidlového parku dráhovej MHD, a to formou obstarania technologickej časti projektu, technického zariadenia a vybavenia vrátane montáže. Výsledkom realizácie predmetu zákazky bude technická a technologická príprava areálu na zmenu vozového parku podľa požiadaviek modernizácie koľajovej časti. Z dôvodu zmeny vozového parku je nutné vybudovať novú halu opráv s technológiou (II. etapa). Z koľajovej časti je nutné vybudovať koľajové napojenie nového objektu haly údržby. K tomu je nutné zrealizovať prislúchajúcu infraštruktúru (trakčné vedenie, odvodnenie, osvetlenie, elektrické rozvody...).
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 4 194 876.23 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35121000 Sicherheitsausrüstung
35121700 Alarmsysteme
35125300 Sicherheitskameras
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
45315100 Elektrotechnikinstallation
60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Oznamovacia kábelizácia je navrhovaná v rozsahu miestnych káblov pre telefónne linky, ochranných rúrok s mikrorúrkami pre optickú kabelizáciu a samotnej optická kabelizácia so singlmodovými vláknami. Pre vedenie oznamovacej kabelizácie bude zväčša využívaná budovaná spoločná káblová trasa z I. etapy, cez vybudovaný kabelovod. Navrhovaná oznamovacia kabelizácia prepojí objekty existujúcich administratívnych budov A, B a objekty vrchného vedenia Trakcie, rekonštruované objekty Sociálno prevádzkovej budovy, Halu pre umývač električiek a Halu ťažkej údržby.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Diagnostické zariadenie - geometria kolies
Los-Nr.: 2.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)51514000 Installation von diversen Maschinen für allgemeine Zwecke
Diagnostické zariadenie bude inštalované v montážnej jame vytvorenej v opravárenskom kanáli.
Celé zariadenie sa skladá z nasledovných hlavných častí: meracie senzory, el. rozvádzač, vjazdový semafor, senzor prítomnosti vozidla na pracovisku
Meranie sa vykonáva vlastným diagnostickým zariadením, ktoré je inštalované medzi pojazdovými koľajnicami. Diagnostiku kolies bude zabezpečovať laserový a kamerový diagnostický systém.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3.
43800000 Werkstattausrüstung
39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
Technologické zariadenie skúšobne je umiestnené v troch priestoroch - v skúšobni, strojovni a vo velíne. Vlastné skúšky sa realizujú v skúšobni a to v úspornom zapojení dvoch strojov umiestnených na zdvíhacích stoloch. V tomto priestore sa tiež uskutočňujú skúšky vinutí prostredníctvom VN zdroja. Riadenie skúšok, ovládanie zdrojov potrebných na skúšky sa realizuje z velína, kde sú umiestnené ovládacie pulty a rozvádzače, ktoré sú dodávkou technológie. Napájacie zdroje sú umiestnené v strojovni, ktorá sa nachádza v strojovni pod velínom a skúšobňou. Skúšky, ktoré sa majú vykonávať na točivých elektrických strojoch definujú príslušné STN.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39100000 Möbel
39151200 Werkbänke
Zariadenie dielní, prevádzkových a kancelárskych priestorov v rámci novej haly
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)43800000 Werkstattausrüstung
42650000 Drucklufthandwerkzeuge oder motorbetriebene Handwerkzeuge
42670000 Teile und Zubehör für Werkzeugmaschinen
42912310 Geräte zum Filtrieren von Wasser
43830000 Elektrowerkzeuge
42620000 Drehmaschinen, Bohr- und Fräswerkzeugmaschinen
42636000 Pressen
51514000 Installation von diversen Maschinen für allgemeine Zwecke
Náradie potrebné pre zabezpečenie výrobných činností údržby, opravy a servisu električiek v novej hale električiek.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42413000 Wagenheber und Hebevorrichtungen für Fahrzeuge
Stĺpové zdviháky budú využívané pre zabezpečenie manipulácie s vozidlami na koľajiskách v novej hale.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42416300 Hebezeuge
Pojazdná plošina na vykonávanie karosársky prác pri údržbe, oprave a servise vozidiel.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42620000 Drehmaschinen, Bohr- und Fräswerkzeugmaschinen
Budú slúžiť na opravu/úpravu jednotlivých dielov podvozkov, príp. iných dielov električiek.
Lis na nalisovanie železničných súkolesí
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42636000 Pressen
Lis na lisovanie železničných súkolesí slúži na a zlisovanie a nalisovanie kolies z podvozkovej osi dvojkolesia podvozku.
Zariadenie kováčskej vyhne
Los-Nr.: 10.
Slúži na tvarovanie oceľových súčiastok potrebných pre výrobu, údržbu, alebo opravy električiek. Dielňa bude vybavená kováčskou vyhňou s nákovou. Odvod dymových plynov od vyhne je cez dýmnik vyhne, vrchným napojením na komín, ktorý je vyvedený 1 m nad hrebeň strechy. V dielni bude inštalovaná aj rovnacia oceľová doska, ktorá bude slúžiť na vyrovnávanie rôznych oceľových súčiastok. Ďalej bude v dielni navrhnutá popúšťacia pec, v ktorej bude možné zohrievať rôzne kovové diely až na teplotu + 650°C. Pri peci je navrhnuté kaliace pracovisko, ktoré sa skladá z kaliaceho stola, kaliacich nádob na vodu a olej a ventilátorom pre kalenie súčiastok na vzduchu.