Anunț de atribuire a contractului – utilități
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Traverse din lemn impregnate cu creozot tip C – 2 loturi – SRCF Galați
Număr de referinţă: 15567497_2022_PAAPD1334022
II.1.2)Cod CPV principal34947100 Traverse
II.1.4)Descriere succintă:
Procedura de atribuire este organizată pentru achiziţia de traverse din lemn impregnate cu creozot tip C (Lot 1: Traverse din lemn normale impregnate cu creozot tip C, Lot 2: Traverse din lemn speciale pentru aparate de cale impregnate cu creozot tip C), necesare ȋn cadrul lucrărilor de înlocuire a traverselor normale si speciale necorespunzătoare pe aparatele de cale, pe linii curente si directe, si pe linii de primiri – expedieri din statii, pentru readucerea căii în toleranţele impuse de instrucţiile de serviciu, astfel ȋncât să fie asigurată funcţionarea normală şi continuă a transportului feroviar şi circulaţia trenurilor ȋn condiţii de siguranţă, în conformitate cu cerinţele din caietele de sarcini.
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până în a 22-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Traverse din lemn normale impregnate cu creozot tip C
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)34947100 Traverse
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Procedura de atribuire este organizată pentru achiziţia de traverse din lemn normale impregnate cu creozot tip C, necesare ȋn cadrul lucrărilor de înlocuire a traverselor normale necorespunzătoare pe aparatele de cale, pe linii curente si directe si pe linii de primiri – expedieri din statii, pentru readucerea căii în toleranţele impuse de instrucţiile de serviciu, astfel ȋncât să fie asigurată funcţionarea normală şi continuă a transportului feroviar şi circulaţia trenurilor ȋn condiţii de siguranţă, în conformitate cu cerinţele din caietul de sarcini.
Traverse din lemn speciale pentru aparate de cale impregnate cu creozot tip C
Lot nr.: 2
Procedura de atribuire este organizată pentru achiziţia de traverse din lemn speciale pentru aparate de cale impregnate cu creozot tip C, necesare ȋn cadrul lucrărilor de înlocuire a traverselor speciale necorespunzătoare pe aparatele de cale, pe linii curente si directe si pe linii de primiri – expedieri din statii, pentru readucerea căii în toleranţele impuse de instrucţiile de serviciu, astfel ȋncât să fie asigurată funcţionarea normală şi continuă a transportului feroviar şi circulaţia trenurilor ȋn condiţii de siguranţă, în conformitate cu cerinţele din caietul de sarcini.